ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ROK SZKOLNY 2022/2023

Rozkład zajęć pozalekcyjnych – pobierz


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
1 WRZEŚNIA 2022 r. GODZ. 10.00

Z ŻYCIA SZKOŁY - 2021/2022

Narodowy Program Rozwoju
Czytelnictwa 2.0

Szanowni Państwo! Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że biblioteka szkolna po raz drugi otrzymała dofinansowanie na realizację Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” na lata 2021-2025, którego zasadniczym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo-kulturalnych czy współpraca z innymi bibliotekami. Otrzymane środki finansowe w wysokości 15 000 zł, zostały przeznaczone m.in. na wyposażenie biblioteki – zakup stolików, siedzisk, komputera oraz na zakup nowości czytelniczych, lektur i audiobooków. Realizację programu rozpoczęliśmy w roku szkolnym 2021/2022 i będziemy kontynuować w bieżącym roku szkolnym 2022/2023.

Wyniki egzaminów Ósmoklasisty

Drodzy Absolwenci,
Serdecznie gratulujemy Wam i Nauczycielom wytężonej pracy, aby uzyskać tak wspaniałe efekty.
Życzymy Wam wielu sukcesów i wiary w swoje możliwości na dalszych etapach edukacji.

Zakończenie roku 2021/2022

Lato pachnie wakacjami,
a wakacje akacjami,
świeżą trawą i kwiatami
z kolorowych łąk.
Smak wakacji to smak lata,
słodkie lody, kwaśne jabłka,
malinowo-jagodowy
wakacyjny luz...
(Jadwiga Koczanowska, “Smak wakacji”)

Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Uroczyste zakończenie miało miejsce 24 czerwca. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej Mszy Świętej. Po Mszy Św. siostra dyrektor Ewa Krężlik podsumowała całoroczną pracę i wręczyła nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami rozeszli się do klas, by odebrać swoje świadectwa ukończenia kolejnego etapu nauki. I tak zakończyliśmy ten rok a rozpoczęliśmy wakacje.

Egzamin na Kartę Rowerową

Dnia 22 czerwca uczniowie klas 5a i 5b przystąpili do egzaminu praktycznego na Kartę Rowerową, który został przeprowadzony przez Policję. Wszystkim którzy zdali serdecznie gratulujemy!!!

Ścianka wspinaczkowa 8b

W ostatnich dniach nauki szkolnej uczniowie klasy 8b wraz z opiekunami udali się na sportową lekcję na ściankach wspinaczkowych.

Festyn Rodzinny

12 czerwca 2022 r. odbył się Festyn Rodzinny i Dzień Sportu dla wspólnot przedszkola i szkoły podstawowej prowadzonych przez Siostry Imienia Jezus. Festyn rozpoczął się wspólną Mszą Świętą. Po Mszy św. zaczęła się część artystyczna i sportowa. Od godz. 12.00 – 16.00 odbywały się również różne gry i zabawy tj.: występ zespołu Ferajna z Hoovera, zamek dmuchany, warsztaty ceramiczne, kiermasz książek, kucyki, malowanie twarzy, kiermasz ciast, i wiele innych atrakcji.

Wizyta w Laskach

Dnia 14 czerwca uczniowie klas 4-6 udali się pod opieką wychowawców do Ośrodka dla Niewidomych w Laskach, gdzie mogli poznać rzeczywistość osób niewidomych oraz funkcjonowanie ośrodka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Zbiórka nakrętek

Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom zaangażowanym w akcję.

Zielona Szkoła 7-8 Serwy

W pierwszym tygodniu maja uczniowie klas 7-8 wraz z wychowawcami spędzili miło i aktywnie czas na Zielonej Szkole nad jeziorem Serwy w powiecie augustowskim W programie zajęć nie brakowało sportów wodnych i zajęć na świeżym powietrzu. Z racji pięknej pogody uczniowie mieli okazję poznać gry zespołowe z różnych zakątków świata, popływać na kajakach, postrzelać z łuków, powspinać się na ściance wspinaczkowej, poczuć dreszczyk emocji na zajęciach w małpim gaju i na tyrolce. Podczas zajęć z przyrodnikiem poznawali tajemnice Puszczy Augustowskiej. Wieczory umilały im spotkania przy ognisku oraz zabawy terenowe.

Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

Dnia 6 mają 2022 roku odbył się uroczysty apel z okazji Konstytucji 3 Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy Vb.

Zielona Szkoła 4-6 Góry Świętokrzyskie

W dniach 26-29 kwietnia 2022 roku uczniowie klas 4-6 wraz z paniami wychowawczyniami wyjechali na Zielona Szkołę w Góry Świętokrzyskie. W kolejnych dniach odwiedzili Jaskinię Raj, Centrum da Vinci, Zamek w Chęcinach, Kielce, Muzeum Minerałów, park rozrywki Krajno i Dąb Bartek. Uczniowie udali się też na Łysą Górę, by dotrzeć do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Nie zabrakło także czasu na wspólną zabawę na dyskotece oraz na świeżym powietrzu.

Zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską

Dnia 26 kwietnia w klasie 8a i 8b odbyły się zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską. Zajęcia poświęcone były odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Spotkanie z pisarką
Panią Justyną Bednarek

Dnia 11 kwietnia klasy I-III spotkały się z pisarką p.Justyną Bednarek. W czasie spotkania autorka zaprezentowała książki napisane przez siebie oraz czytała fragmenty niektórych z nich. Prezentowała również rekwizyty, które wykorzystała do pisania niektórych książek. Podczas spotkania, pisarka podkreślała, że nigdy nie jest za późno, aby realizować swoje marzenia oraz zachęcała, abym jak najwięcej czytać – bo książka uczy, bawi i wychowuje!

Zajęcia profilaktyczne z Policją

W dniach 4 i 7 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez Policję. Zajęcia poświęcone były m.in. bezpieczeństwu na drodze, przemocy rówieśniczej i bezpieczeństwu w sieci.

Rekolekcje Wielkopostne

Od 30 marca – 1 kwietnia odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. Rekolekcje poprowadził kapucyn O.Rafał. Rekolekcje odbyły się pod hasłem „Tobbit czyli tam i z powrotem”. Każdy dzień rozpoczęty był wspólnym spotkaniem, a następnie uczniowie uczestniczyli w katechezach i pracowali w grupach. W czasie rekolekcji uczniowie zastanawiali się m.in. nad tym, co jest naszym celem w życiu? Czy potrafimy dokonywać dobrych wyborów: drogi, celu, towarzysza podróży? W czasie rekolekcji nie zabrakło również czasu na wspólną Mszę św., Drogę Krzyżową, Adorację Najświętszego Sakramentu czy spowiedź. Wieczorem 1 kwietnia swoje rekolekcje rozpoczęli rodzice i nauczyciele, spotkając się także w sobotę 2 kwietnia. W niedzielę rekolekcje zakończyła wspólna Eucharystia dla uczniów, rodziców i nauczycieli z błogosławieństwem rekolekcyjnym.

Festiwal Nauki

W dniu 25 marca klasy IV - VI przygotowały i zaprezentowały wybrane przez siebie eksperymenty a także opowiedziały jakie procesy zachodzą w przedstawionych przez nich doświadczeniach. Nauka nie musi być nudna, poprzez wspólną zabawę mogliśmy się wzajemnie uczyć.

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzimy wyjątkowe święto: Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Wyjście integracyjne uczniów kl 4a

21 marca klasa 4a udała się powitać pierwszy dzień wiosny wśród kolorowych ptaków. Wyjście do papugarni dostarczyło uczniom wiele radości.

Wyjście integracyjne uczniów kl 8a

10 marca uczniowie klasy 8a, pod opieką wychowawcy, udali się do Spin City Bemowo na zajęcia z gry w kręgle. Bowling to dyscyplina, która skradła serca naszych ósmoklasistów i zapewne nie było to ich ostatnie spotkanie z tym sportem.

Warsztaty historyczne z okazji Dnia Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych.

Dnia 21 i 22 lutego uczniowie klasy 7a, 8a i 8b wzięli udział w zajęciach poświęconych Witoldowi Pileckiemu - prowadzonych przez dr Adama Podlewskiego z Przystanku Historia - Centrum Edukacyjne IPN. Rotmistrz Witold Pilecki był przedstawicielem pokolenia żyjącego pod zaborami, którego największym pragnieniem było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pokolenia, które wychowane w ciągle żywych tradycjach powstań narodowych, ukształtowane zostało przez zawołanie Bóg – Honor – Ojczyzna. 25 maja 1948 roku w więzieniu mokotowskim w Warszawie, o godz. 21.30 – strzałem w tył głowy został zamordowany z rozkazu władz komunistycznych Witold Pilecki. Oficer ZWZ-AK, w 1940 r. dobrowolnie poddał się aresztowaniu i wywózce do Auschwitz, aby zdobyć informacje o obozie; po ucieczce z Auschwitz walczył w Powstaniu Warszawskim. W 1947 r. został aresztowany przez UB; torturowany i oskarżony o działalność wywiadowczą na rzecz rządu RP na emigracji, skazany został na karę śmierci. Organizacja zajęć: p.Agata

Warsztaty historyczne z DSH.

Dnia 17 lutego uczniowie klasy 8a i 8b wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Dom Spotkań z Historią na temat: Stalingraty — transport w powojennej Warszawie. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała codzienność w ruinach i czym zajmowali się mieszkańcy stolicy, oraz jakie były wtedy środki transportu, którymi przemieszczano się wówczas po Warszawie. Organizacja zajęć: p.Agata

„Polska wielu narodów” – zajęcia historyczne z Muzeum POLIN

Dnia 17 lutego uczniowie klasy 7a i 7b wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez edukatora z Muzeum Polin. Zajęcia poświęcone były Polakom i mniejszością narodowym żyjącym w II RP w dwudziestoleciu międzywojennym. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.: Co decydowało o identyfikacji narodowej w międzywojennej Polsce? Jak układały się relacje pomiędzy polską większością a mniejszościami? Czy państwo traktowało wszystkich obywateli tak samo, niezależnie od pochodzenia i wyznania? Organizacja zajęć: p.Agata

Podróż z Muzeum Azji i Pacyfiku…

27 stycznia uczniowie klasy 4a wzięli udział w warsztatach historycznych, które były prowadzone przez edukatora z Muzeum Azji i Pacyfiku. W czasie zajęć edukator muzeum zabrał uczniów w podróż po Azji i Pacyfiku, aby odkryć przeznaczenie wybranych eksponatów muzealnych. Wirtualna lekcja ukazała uczniom niezwykłą mozaikę kultur Azji i Pacyfiku. Organizacja warsztatów: p.Agata

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

W związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypadającym 27 stycznia, w klasie 8a i 8b zostały przeprowadzone warsztaty historyczne przez edukatora z Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusz Kurtyki na temat: „Sztuka w czasach holocaustu”. Ponadto, zajęcia dopełniła wystawa czasowa Samuella Willenberga, która mieści się obecnie w Przystanku Historia. Organizacja zajęć: p.Agata

Dom Spotkań z Historią – zajęcia historyczne.

Dnia 27 stycznia uczniowie klasy 7a i 7b wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Dom Spotkań z Historią na temat: Stalingraty — transport w powojennej Warszawie. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała codzienność w ruinach i czym zajmowali się mieszkańcy stolicy, oraz jakie były wtedy środki transportu, którymi przemieszczano się wówczas po Warszawie. Organizacja zajęć: p.Agata

ZŁOTO NASZYCH TENISISTEK NA MISTRZOSTWACH WARSZAWY

26 stycznia na warszawskim Ursynowie odbyły się Mistrzostwa Warszawy w tenisie stołowym, gdzie nasze uczennice Marie Charlotte Monnier i Zofia Sykus reprezentowały szkołę i Dzielnicę Bielany.
Dziewczęta po zaciętych i męczących meczach wywalczyły złoto pokonując: w grupie reprezentantki Ochoty i Ursynowa, w ćwierćfinale Śródmieście, w półfinale reprezentantki Bemowa i ostatecznie w finale Pragę Południe. Zdobycie tytułu Mistrzyń Warszawy dało dziewczętom kwalifikacje do reprezentowania stolicy na Mistrzostwach Mazowsza. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek.
Pragniemy podkreślić iż jest to ogromny sukces w historii naszej szkoły i w historii Dzielnicy.
Gratulacje płyną od s. Dyrektor, wszystkich nauczycieli a także z Wydziału Sportu Dzielnicy Bielany.

Podwójne Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Dzielnicy naszych uczniów

W gorącym okresie przedświątecznym dniach 7-9 grudnia, sporych emocji dostarczyli nam uczniowie naszej szkoły wygrywając Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w Tenisie stołowym w dwóch kategoriach wiekowych a także zdobywając podwójne Wice Mistrzostwo: zarówno w kat chłopców jak i dziewcząt. Składamy ogromne gratulacje naszym tenisistom i tenisistkom. Zdobywcom 1 miejsc życzymy powodzenia na styczniowych Mistrzostwach Warszawy, gdzie nasza szkoła będzie reprezentować Dzielnicę Bielany na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Gratulujemy także Mateuszowi Kwiatkowskiemu, który debiutował i świetnie sprawdził się w roli sędziego na Mistrzostwach Dzielnicy.

1 miejsce w Tenisie Stołowym dzieci w kat. chłopcy: Igor Opiela, Franciszek Trzepała, Xawery Chodkowski
2 miejsce w Tenisie Stołowym dzieci w kat. dziewczęta: Katarzyna Ignaciuk, Kalina Kosmala
1 miejsce w Tenisie Stołowym Młodzieży w kat. dziewczęta: Zofia Sykus, Marie Charlotte Monnier
2 miejsce w Tenisie Stołowym Młodzieży w kat. Chłopcy: Piotr Czerny, Wojciech Królikowski

Podziękowanie

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie akcji XI Bożonarodzeniowa Paczka dla BOHATERA, a klasie 8a wraz z Panią wychowawczynią za koordynowanie akcji w naszej szkole.

"Razem na Święta"

Wśród blisko 7800 przedszkoli, szkól i placówek oświatowych biorących udział w akcji "Razem na Święta" jest również nasza szkoła.

Warsztaty historyczne

Dnia 20 grudnia w klasie 4a odbyły się warsztaty historyczne, które poprowadził edukator z Domu Spotkań z Historią. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się czym była Frania? Jak wyglądały Wigry 3? Czy Rubin miał pilota? Dlaczego niektórzy, kiedy wybierają numer telefonu, to mówią, że go „wykręcają”? Społeczną rzeczywistość tej niesamowitej epoki przybliżyły uczniom przedmioty codziennego użytku. Przez ich pryzmat uczniowie próbowali chociaż trochę zrozumieć czasy, które z sentymentem wspomina wielu naszych dziadków i rodziców. Organizacja zajęć: p.Agata

Imieniny Siostry Dyrektor !

„Przyjmij Siostro Kochana
Te słowa ciepłe i szczere,
W dniu Twoich imienin
Niech Bóg da Ci łask wiele.
Niech osłania, kiedy trzeba
I prostą, pewną drogą
Prowadzi Cię do nieba.
A my się dziś do Ciebie
Serdecznie uśmiechamy
I wszystkie swe życzenia
W modlitwę przemieniamy…”

W piątek 17 grudnia cała społeczność szkolna – nauczyciele, uczniowie wraz z wychowawcami, pracownicy i rodzice uczestniczyli we Mszy św. w intencji s.Dyrektor. Po Mszy św. wszyscy zebrani, złożyli Siostrze Dyrektor Ewie Krężlik serdeczne życzenia z okazji zbliżających się imienin. Życzymy wielu łask! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wigilie klasowe

17 grudnia po Mszy św. imieninowej s. Dyrektor i złożonych życzeniach, klasy wraz z wychowawcami udali się na wigilie klasowe.

Mikołajkowy Konkurs Matematyczny

W dniach 9 i 10 grudnia uczniowie klas 4-8 wzięli udział w „Mikołajkowym Konkursie Matematycznym”. Przystąpiły do niego szkoły z Radomia, Jedlni i Warszawy. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania matematyką oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie i pod presją czasu. Uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi w czteroosobowych zespołach, wszystkie drużyny świetnie współpracowały.
Pierwsze miejsce w kategorii klas 5-6 zajęła drużyna z naszej szkoły z klasy 5b.
Ogromne gratulacje!

Podsumowanie zbiórki naklejek

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
dziękujemy za zaangażowanie w akcje zbierania naklejek. Udało się zgromadzić łącznie 2223 naklejki, które zostały wymienione na zabawki i książki. 16 grudnia 2021 roku zabawki i książki trafiły do dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Wychowawczego ,,Nasz Dom" na warszawskich Bielanach.

Wizyta w Pałacu Prezydenckim

7 grudnia nasi pierwszoklasiści udali się na spotkanie z Pierwszą Damą Panią Agatą Kornhauser-Dudą. Na początku wielkiej przygody, uczniowie zwiedzili Pałac Prezydenta RP, poznali jego historię a nawet odkryli jedno tajemne przejście. Uczniowie byli zachwyceni pięknem Pałacu oraz jego wielkością, jednak najatrakcyjniejszym punktem było wspólne śniadanie z Małżonką Pana Prezydenta.
Więcej informacji można uzyskać wchodząc w link znajdujący się poniżej.

Prace konkursowe – „Moja wymarzona choinka”

Dnia 6 grudnia zakończył się konkurs organizowany przez bibliotekę szkolną nt. „Moja wymarzona choinka…” Dostarczone prace konkursowe były niezwykle pomysłowe i estetycznie wykonane. Wszystkim serdecznie gratulujemy talentu i pomysłowości oraz dziękujemy za udział. Zapraszamy do obejrzenia prac.

Świąteczna zbiórka książek

Serdecznie zapraszamy do zaangażowana się w świąteczną zbiórkę książek.
Zebrane książki trafią do pacjentów onkologicznych, którzy spędzają święta w szpitalu.
Książki można zostawiać w holu szkoły do 20.12.2021 r.

Paczka dla Bohatera

Po raz kolejny organizujemy w naszej szkole zbiórkę pod nazwą PACZKA DLA BOHATERA Tak jak w latach poprzednich, chcemy w ten sposób pomóc kombatantom. Doskonale wiemy, że taka pamięć i pomoc jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna a radość jaką sprawiają Im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania. Wspieramy żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego, osoby represjonowane przez PRL oraz weteranów rannych na misjach pokojowych.
Do 13 grudnia Klasa 8 A razem z wychowawcą P. Ewą, rozpoczyna zbiórkę produktów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia, środków chemicznych oraz kartek świątecznych na rzecz osób, które walczyły za to, że dziś możemy żyć w wolnej Ojczyźnie. Prosimy o przynoszenie darów do pokoju nauczycieli WF lub do pojemnika na parterze przy Sali gimnastycznej.
Najbardziej potrzebne są:
*artykuły spożywcze o przedłużonym terminie przydatności (np. kawa rozpuszczalna i mielona, herbata, kakao, czekolada, mąka, cukier, olej, soki, syropy, ryż, makarony, płatki, produkty konserwowe, gotowe dania w słoikach, bakalie)
* artykuły gospodarstwa domowego: chemiczne i higieny osobistej (płyny do mycia naczyń, środki czystości, mydła, szampony, płyny do kąpieli, żele WC, proszek do prania, pasty do zębów).

Warsztaty z Muzeum Drukarstwa

Dnia 4 listopada klasy 2a, 2b, 3a, 3b i 4a wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez edukatora z Muzeum Drukarstwa. W czasie zajęć uczniowie poznali historię materiałów piśmiennych, druku i książki. Zaprezentowane zostały m.in. materiały pisarskie takie jak tabliczka gliniana czy woskowa. Następnie pod okiem specjalistów własnoręcznie uczniowie wykonywali linoryt, a później robili odbitkę linorytniczą na zabytkowej prasie pochodzącej ze zbiorów Muzeum Drukarstwa. Organizacja wydarzenia: p.Agata

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni – zajęcia w ramach projektu Bakcyl

Dnia 3 listopada klasa 8a i 8b wzięły udział w zajęciach on-line nt. Bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni”. Edukator w czasie zajęć rozmawiał z uczniami m.in. o bezpiecznych zachowaniach w Internecie, o bezpiecznych hasłach, które będą trudne do złamania, ale łatwe do zapamiętania. Co należy zrobić, aby chronić swoją prywatność i nie narażać się na cyberprzemoc?. Co zrobić, aby nie paść ofiarą zjawiska tzw. catfishing (czyli kradzież tożsamości)?. Co zrobić, aby nasz smartphone był bezpieczny? oraz jak zachować się w sytuacji, kiedy padniemy ofiarą cyberprzemocy? Organizacja projektu: p.Agata

Warsztaty historyczne z Muzeum Niepodległości

Dnia 11 października klasy 8b, 5b, 4a i 3ab wzięli udział w warsztatach historycznych, które zostały poprowadzone przez edukatora z Muzeum Niepodległości. W czasie zajęć zaprezentowane zostały postaw Polaków walczących o niepodległość w okresie zaborów oraz podczas wojen. Przedstawione zostały również okoliczności odzyskania niepodległości i trudności pierwszych lat wolności. Organizacja zajęć: p.Agata

Projekt Krokus

Nasza Szkoła przystąpiła do Projektu ,,Krokus” realizowanego pod patronatem Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście. Uczniowie klasy Vb wraz z wychowawcą wspólnie zasadzili cebulki żółtych krokusów. Rośliny zakwitając wczesną wiosną uczczą półtora miliona żydowskich dzieci oraz setki tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu i wojny.

Drzwi do Niepodległej

W dnach 08-10.11.2021 roku uczniowie klas 1-5 razem z wychowawcami brali udział w akcji „Drzwi do Niepodległej”. Akcja polegała na ozdobieniu z zewnątrz drzwi sal lekcyjnych. Uczniowie zadbali, aby w klasach pojawiły się biało-czerwone ozdoby.
Zachęcamy do obejrzenia relacji.

Szkoła do Hymnu

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do Hymnu".
10 listopada o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zebrała się, aby wspólnie odśpiewać hymn państwowy i włączyć się w świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kilometry dla Niepodległej

Nauczyciele WF zapraszają uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wzięcia udziału w wyzwaniu sportowym pod hasłem Kilometry Dla Niepodległej.
Zasady wyzwania: W dniach 11 - 14 listopada 2021 roku pokonaj dystans minimum 10 kilometrów ( biegiem, nordic walking, spacerem, marszem, marszobiegiem, rowerem, na rolkach lub inną ulubioną formą aktywności ). Kilometry realizujesz tam, gdzie aktualnie przebywasz (preferowana aktywność to: stadion, ścieżki biegowe w parkach, lasach, ogrodach botanicznych, gdyż tam nie obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa) Zaproście do zabawy rodziców i rodzeństwo.

"Szkoła pamięta"

Wraz z blisko 11 tysiącami placówek oświatowych, nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła pamięta". Dziękujemy zaangażowanym nauczycielom i uczniom za działania upamiętniające historię naszego kraju.

Dzień Wszystkich Świętych

W dniu 29 października odbył się w naszej szkole Dzień Wszystkich Świętych. Uczniowie klas siódmych przygotowali grę dla klas młodszych - w zespołach wybierali patronów i wymyślał zadania, które dzieci będą wykonywać na poszczególnych stacjach. Na zajęciach informatyki niektórzy przygotowywali kody QR, które miały uatrakcyjnić grę.
W piątek rano klasy 4-7 spotkały się w sali gimnastycznej i rozpoczęła się zabawa. Ponieważ w rywalizacji o tytuł Przyjaciela Świętych liczyły się także pomysłowe przebrania, to na korytarzach i w salach naszej szkoły można było zobaczyć świętych z rozmaitych epok. Na podsumowaniu każdy przyszły święty mógł ucieszyć się słodka krówką z inspirującą myślą jakiegoś świętego, a trzy zwycięskie drużyny otrzymały breloczki i koszulki. Za najciekawszą uznano stację świętego Mikołaja (gratulujemy pomysłu!!!), ale pozostałe stacje były równie interesujące. Dziękujemy serdecznie młodym twórcom za trud przygotowań i pomysłowość. Mamy nadzieję na kolejne ciekawe wydarzenia w naszej szkole.

Projekt Bakcyl

19 i 26 października uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w Projekcie BAKCYL, przygotowywany przez Warszawski Instytut Bankowości. W ramach tego projektu zostały przeprowadzone lekcje on-line na temat: „Twoje pieniądze” i „Od oszczędzania do inwestowania”. Uczniowie w czasie zajęć dowiedzieli się m.in.: jak mądrze oszczędzać i inwestować, jak chronić swoje dane osobowe, jak zachować się bezpiecznie względem socjotechnik stosowanych przy wyłudzaniu pieniędzy oraz wiele innych ważnych praktycznych informacji zostało przekazane uczniom. Organizacja projektu: p.Agata

Wyjazd pielgrzymkowo rekreacyjny klas 1-3

14 października klasy 1-3 wybrały się na jednodniową wycieczkę w rodzinne strony bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Pierwszym punktem jaki odwiedzili uczniowie była Zuzela, miejscowość, w której urodził się Prymas Tysiąclecia. W muzeum mogli zobaczyć jak wyglądał dom rodzinny małego Stefka oraz szkołę z jego dziecięcych lat. Drugim punktem wycieczki było Ranczo na Sówce znajdujące się we wsi Bujenka na podlasiu. Ranczo słynie z największej w Polsce hodowi alpak. Uczniowie mieli możliwość osobiście karmić alpaki oraz chodzić z nimi na spacer, oglądać wyroby z wełny alpak, kupować pamiątki, bawić się na świeżym powietrzu, skorzystać z malowania twarzy a na koniec aktywnego dnia posilić się kiełbaskami z ogniska.

Kiermasz taniej książki!

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji."
Maria Dąbrowska

W dniach 12-13 października 2021r. w szkole odbył się kiermasz taniej książki zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Zarówno ci młodsi jak i starsi mogli tutaj znaleźć coś dla siebie. Można było zakupić książki po bardzo atrakcyjnych cenach. Kiermasz miał na celu przede wszystkim popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Książki nie tylko uczą, ale i bawią. Organizacja wydarzenia: p.Agata

Wyjazd pielgrzymkowy klas 4-6 do Nowego Miasta

Dnia 14 października klasy IV-VI wybrały się pod opieką wychowawców, na wyjazd pielgrzymkowy do Nowego Miasta nad Pilicą. Pełnił tam swoją posługę duszpasterską oraz spędził ostatnie lata życia patron naszej szkoły - ojciec Honorat. Dzięki uprzejmości Braci Kapucynów mogliśmy odwiedzić Muzeum Bł. Honorata Koźmińskiego, zejść do katakumb, a także uczestniczyć we Mszy Świętej.
W tym szczególnym czasie obchodów Patronalnego Święta Szkoły prosiliśmy za wstawiennictwem bł. Honorata o potrzebne łaski oraz dziękowaliśmy Bogu za całą społeczność szkolną a w szczególności za Nauczycieli, w dniu Ich Święta. Całość wyjazdu dopełniło wspólne grillowanie i zabawy na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

Wyjście klasy 8a do Hangaru646

8 października klasa 8a, razem z wychowawczynią p.Ewą, spędzili dzień na sportowo uczestnicząc w nietypowej lekcji wychowania fizycznego na trampolinach w Hangarze 646 na warszawskim Targówku.
Była to także okazja do integracji, wspólnej zabawy i świętowania Dnia Chłopaka.

Dzień Gier Planszowych

Uczniowie klasy Va i Vb spotkali się 8 października, aby pograć w gry planszowe. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Dnia Gier Planszowych, który przypada 10 października. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji ze spotkania.

Maraton Warszawski czyli 42 km pomocy dzieciom chorym na raka

Nasza szkoła i nauczyciele często wspierają szczytne cele i akcje wolontariackiej.
Tym razem, nasza nauczycielka wychowania fizycznego, p.Ewa Szyszko, pobiegła na królewskim dystansie w ostatnią niedzielę września, podczas 43 Maratonu Warszawskiego. Jak sama twierdzi, ten start był czymś więcej niż tylko wyścigiem i łapaniem endorfin przez 42,195 km. Pani Ewa pobiegła dla Fundacji Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową z Przylądka Nadziei. Zebrane fundusze ze zbiórki (1250 zł) pomogą najmłodszym podopiecznym Fundacji. Pani Ewa dziękuje całej społeczności szkolnej a zwłaszcza uczniom, za mocno zacisnięte kciuki, głośne kibicowanie na trasie biegu a także za wszystkie piątki przybite za linią mety. Pani Ewa wbiegła na metę z czasem 3h50min co dało jej 126 m wśród wszystkich startujących kobiet i 5m w kategorii pracowników oświaty.
Wierzymy, że to wszystko, będzie inspiracją dla wielu z nas, dla biegaczy, dla osób aktywnych jak także dla tych, których ta paskudna choroba dotknęła osobiście.

Dzień chłopaka

29 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas 4-6 wybrali się do kina "Wisła" na film pt. "Tajemniczy ogród".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

Warsztaty 8a na Politechnice

23 września uczniowie kl 8a pod opieką p.Ewy Szyszko i p.Lidii Klempis uczestniczyli w wykładach i warsztatach naukowych na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej w ramach organizowanego w stolicy Festiwalu Nauki. Tematem wykładów była konstrukcja, zalety i problemy techniczne szybkiej kolei próżniowej Hyperloop. Poruszono tematy prac badawczych tego szybkiego środka transportu, który jest w fazie konstrukcji, zagadnienia aerodynamiki, system organizacji ruchu i zapewnienia bezpieczeństwa transportu w próżni. Była także możliwość zajęcia miejsca w modelu kabiny takiego pojazdu i odbycia wirtualnego przejazdu jego symulatorem. To było niezwykłe doświadczenie

Warsztaty biologiczne

22 września uczniowie klasy czwartej wybrali się do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na warsztaty biologiczne pt. "Wielki świat małych organizmów" zorganizowane w ramach Festiwalu Nauki. Dzieci mogły posłuchać o drobnoustrojach, które żywność produkują i psują, a także obejrzeć pod mikroskopem własnoręcznie przygotowane preparaty z mikroorganizmami.

Dzień integracyjno- sportowy
klas 7-8

Jak co roku w 3-ci piątek września miał odbyć się Rajd Rowerowy do Parku Uroczysko na Młocinach, dla uczniów kl.7-8. Niestety ze względu na złe prognozy pogody rajd został przełożony na maj a w zamian uczniowie mieli zorganizowany dzień na sportowo. Odbyły się gry i zabawy na wesoło, mini turniej z siatkówki i koszykówki. Dla chętnych były także planszówki, gry karciane i seans filmowy. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Akcja Sprzątanie Świata klas 7-8 pod patronetem Fundacji Nasza Ziemia

W czwartek 16.09 odbyła się 28 Akcja Sprzątania Świata pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia, w której udział wzięli uczniowie klas 7-8. Koordynatorem w/w akcji wolontariackiej na terenie szkoły była P.Ewa Szyszko, wychowawczyni klasy 8a. W tym roku przyświecało nam hasło "Myślę więc nie śmiecę". Zaangażowanie uczniów przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w tej żywej lekcji ekologii. Zebraliśmy mnóstwo śmieci ok. 80 kg plus duży gabaryt elektrośmieciowy. Jesteśmy pewni, że te działania pozytywnie wpłyną na postrzeganie konieczności segregacji śmieci i postawy proekologiczne naszych uczniów i całej społeczności szkolnej.

Las Młocinski

8 września uczniowie klas trzecich wybrali się do Lasu Młociny na zajęcia terenowe ,,Dzikie zwierzęta w wielkim mieście". Podczas zajęć dowiedzieli się więcej o najważniejszych zasadach zachowania w stosunku do dzikich zwierząt. Uczyli się rozpoznawać drzewa. Szukali leśnych skarbów. Z pewnością był to aktywny czas!