Kronika 2019/2020

Wyniki Egzaminów Ósmoklasisty

Przedstawiamy wyniki Egzaminu Ósmoklasisty, jakie osiągnęli nasi Absolwenci.
Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby uzyskane wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, ale także pozwoliły przekroczyć kolejny próg w edukacji w wymarzonej szkole średniej.

Słodkie wyjście.

Z okazji Dnia Kobiet, klasa 6a wyszła do manufaktury cukierków znajdującej się na Nowym Świecie. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie mogli zapoznać się ze sposobem wyrobu karmelków. Więc już wiemy jak powstają pyszne cukierki. Ale na tym nie koniec, każdy samodzielnie ukręcił ogromnego lizaka. Czas spędziliśmy naprawdę słodko.

Zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską

Dnia 2 marca 2020 r. w klasach II, III a i III b oraz w klasach VI a, VI b realizowane były zajecia profilaktyczne prowadzone przez edukatorki ze Straży Miejskiej. „Uczymy się żyć bez przemocy” to temat dwugodzinnych zajęć w klasie II. Celem zajęć było kształtowanie umiejętności komunikowania się z innymi zgodnie z normami społecznymi oraz konstruktywne sposoby radzenia sobie ze złością i w sytuacjach agresji i przemocy rówieśniczej. W klasach III w ramach tematu „Przyjaciele zwierząt” edukatorki rozmawiały z dziećmi na temat praw przysługujących wszystkim zwierzętom oraz postępowania człowieka wobec zwierząt wolnożyjących. Temat zajęć w klasach VI „Wiem – pomagam – ratuję” był realizowny przez dwie godziny lekcyjne. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego informowania służb ratunkowych, a także odbyli ćwiczenia praktyczne na fantomach. Dzieci dowiedziały się, jak postępować w sytuacji zadławienia, skaleczenia, omdlenia.

Wystawa „Żołnierze Wyklęci” z Instytutu Pamięci Narodowej.

Od 24 lutego w szkole można oglądać wystawę „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963” która została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej-IPN.

Warsztaty kulinarne

Dnia 5 lutego klasa 5a wzięła udział w warsztatach sushi, które odbyły się restauracji Shizen w Galerii Północnej - uczniowie poznali kulturę Japonii, historię i tradycję przygotowywania sushi, wykonywali własnoręcznie sushi. Po warsztatach uczniowie udali się na tężnie i plac zabaw które znajdują się na dachu Galerii Północnej.

Bal karnawałowy

30 stycznia uczniowie szkoły podstawowej bawili się na balu karnawałowy zorganizowanym przez wychowawców. Zabawę rozpoczęli uroczystym Polonezem. Potem uczniowie bawili się i tańczyli dowolnie w rytmach puszczanej przez didżeja muzyki. Zabawę prowadzili wodzireje, którzy od samego początku rozgrzewali uczniów do wspólnej zabawy, tańców i konkursów.

Projekt „Bakcyl”

Dnia 24 stycznia 2020 roku klasy 6a, 6b, 8a i 8b wzięły udział w zajęciach które były poświęcone „Bankowości” w ramach projektu „Bakcyl”. W czasie zajęć została przedstawiona historia bankowości oraz jak wygląda praca w banku.

Warsztaty historyczne w Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”.

Dnia 23 stycznia klasy 6a i 6b wzięły udział w warsztatach historycznych pt. „Zachowałam się jak trzeba”. Historia Danuty Siedzikówny „Inki” w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki.

Lekcje wychowawcze z Muzeum Powstania Warszawskiego

Od kilku lat Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje lekcje wychowawcze poświęcone bohaterom wojny i czasu pokoju. 10 stycznia 2020 r. uczniowie klas 6a i 6b wzięli udział w niezwykłych zajęciach, które poprowadziła pani Małgorzata Czerwińska-Buczek, przewodnik i wolontariusz Muzeum Powstania Warszawskiego oraz autorka wielu książek tj. „"Powstańcy 44. Bohaterowie i świadkowie", „Nasza powstańcza młodość” i inne. Na początku lekcji pani Małgorzata Buczek przedstawiła uczniom sylwetkę Jana Rodowicza. Zwróciła uwagę, że był on zwyczajnym, młodym człowiekiem. Miał przyjaciół, lubił zabawę, taniec. Charakteryzowały go niezwykła żywiołowość i energia, gotowość niesienia pomocy. Cenił takie wartości jak bezinteresowność, koleżeństwo, przede wszystkim honor i odpowiedzialność. Należał do batalionu „Zośka”, m.in. uczestniczył w akcji pod Arsenałem. Walka w AK w czasie okupacji hitlerowskiej i udział w powstaniu 1944 dowiodły, że w jego życiu ważne były odwaga i poświęcenie. Jan Rodowicz wielokrotnie ranny i okaleczony przeżył wojnę, ale został zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa w 1949 roku. Zawsze są potrzebni „zwykli niezwykli” bohaterowie. Dlatego Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje od kilku lat konkurs na „Powstańców” czasu pokoju. Okazuje się, że wartości wpisane w etos Powstańca są aktualne i ważne w każdym czasie. Ta niecodzienna lekcja o bohaterstwie i patriotyzmie pozostanie na długo w naszej pamięci.

Projekt BohaterON w Twojej Szkole.

Za zaangażowanie w projekt BohaterOn w Twojej Szkole, który miał na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku szkoła otrzymała podziękowanie.

Imieniny Siostry Dyrektor !!!

„Przyjmij Siostro Kochana
Te słowa ciepłe i szczere,
W dniu Twoich imienin
Niech Bóg da Ci łask wiele.
Niech osłania, kiedy trzeba
I prostą, pewną drogą
Prowadzi Cię do nieba.
A my się dziś do Ciebie
Serdecznie uśmiechamy
I wszystkie swe życzenia
W modlitwę przemieniamy…”

W piątek 20 grudnia cała społeczność szkolna – nauczyciele, uczniowie wraz z wychowawcami, pracownicy i rodzice uczestniczyli we Mszy św. w intencji s.Dyrektor, a następnie wszyscy złożyli Siostrze Dyrektor Ewie Krężlik serdeczne życzenia z okazji zbliżających się imienin.

Jasełka i wigilijne spotkanie

„W Noc Bożego Narodzenia
Bóg otworzył nam Niebo
dzieląc z nami ziemskie życie.
Człowiek jest wielki
nie przez to, kim jest, ale przez to,
czym dzieli się z innymi…” - św. Jan Paweł II

Dnia 19 grudnia o godz. 17.00 uczniowie wraz z rodzicami, dyrekcją i nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej na jasełkach szkolnych, przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem pani Alicji Damrosz. Uczniowie pozwolili wszystkim zebranym przenieść się w przeszłość do czasów narodzin Chrystusa, i przypomnieć sobie cel i sens naszego istnienia oraz prawdziwy wymiar Świąt Bożego Narodzenia. Po pięknym przedstawieniu Siostra Dyrektor złożyła wszystkim zebranym Bożonarodzeniowe życzenia. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie odbyły się spotkania opłatkowe i wigilie klasowe.

103 rocznica śmierci bł. Honorata Koźmińskiego

„Wszyscy, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa, doznają Jego miłości, której nic ograniczyć nie zdoła.”

16 grudnia 2019 r. w 103 rocznicę śmierci bł. Honorata Koźmińskiego – patrona szkoły podstawowej, cała społeczność szkolna – uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, rodzice i siostry ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus wspólnie uczestniczyli we Mszy św. odprawionej przez ojców kapucynów w Kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej. Umocnienie, radość, wspólnota i dziękczynienie za bł. Honorata towarzyszyły wszystkim podczas uroczystej Mszy św.

Wyjście do kina.

12 grudnia klasa 6b wraz z wychowawcą wybrała się do kina na film „Śnieżna paczka”.

Spotkanie formacyjne

Dnia 6 grudnia odbyło się spotkanie formacyjne dla rodziców i nauczycieli. O godz. 18.00 ks. kapelan poprowadził katechezę, następnie była przerwa na kawę a potem rozpoczęła się wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Paczka dla bohatera

Już po raz dziewiąty w kraju a po raz pierwszy w naszej szkole organizujemy bożonarodzeniową zbiórkę pod nazwą „Paczka dla Bohatera”. Chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania. Wspieramy żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL oraz weteranów rannych na misjach pokojowych. Zbiórkę prowadzi klasa 8A z wychowawcą od 11 listopada do 11 grudnia 2019 roku. Produkty spożywcze z przedłużonym terminem ważności (kasze, makarony, ryż, mąka, olej, herbata, kawa, cukier, produkty konserwowe) A także chemię gospodarczą (mydła, pasty do zębów, żele do kąpania, płyny do mycia naczyń itp.) można składać do kartonów przy sali gimnastycznej na parterze lub w pokoju nauczycieli wf. Zapraszamy gorąco do pomagania.

„Szkoła Młodych Partiotów"

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Szkoła Młodych Patriotów”. Cel projektu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Młodzież poprzez podejmowane zadania, poznawała nie tylko sylwetki i czyny polskich bohaterów, ale przede wszystkim szukała odpowiedzi na jakich wartościach dzisiaj, powinno budować się postawy patriotyczne.

Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską

7 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu, którego gościem była Pani Hanna Niewiadomska, autorka zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. W czasie spotkania autorka stworzyła niezwykle serdeczną atmosferę. Zachęcała uczniów do czytania książek oraz uświadomiła dzieciom, że bycie „molem książkowym” niesie ze sobą wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę a przede wszystkim daje ogromną satysfakcję. Opowiadała jak powstaje wiersz, z czego się składa i skąd czerpie pomysły na swoje utwory. Sama jest autorką ponad dwustu wierszyków dla dzieci, które są zabawne i bardzo pouczające. Podczas spotkania wspólnie bawiliśmy się w dobieranie rymów i układanie wierszyków. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od pisarki pamiątkową zakładkę do książki oraz mógł zakupić książkę pisarki z autografem. Bardzo dziękujemy Pani Hannie za wesołe i twórcze zajęcia z poezją.

Centrum Nauki Kopernik 7ab, 8ab

Dnia 29 listopada 2019 roku klasy 7ab i 8ab wybrały się pod opieką wychowawców do Centrum Nauki Kopernik. Oprócz zwiedzania wystawy i poznawania doświadczeń, uczniowie uczestniczyli także w laboratoriach biologicznych, chemicznych i fizycznych. Poznali między innymi jak działają zmysły u ludzi i u zwierząt, czym jest pH i jakie są sposoby jego mierzenia w różnych substancjach, oraz jak można zważyć coś bardzo małego- np. wirusy i bakterie.

Zajęcia w ramach programu „Arsenał Warszawa”

Dnia 29 listopada klasa 6a i 6b wzięły udział w zajęciach w ramach programu „Arsenał Warszawa”, którego temat było: Moda na patriotyzm. Czy bycie patriotą to wyłącznie męskie zajęcie? W czasie zajęć ukazano różne postacie zaangażowane w działalność patriotyczną, ze szczególnym podkreśleniem aktywności kobiet zaangażowanych w ważne wydarzenia z historii Polski. Zajęcia poprowadził Pan Michał Rybak - Varsavianista, kustosz Działu Edukacji Muzeum Niepodległości.

Zajęcia o finansach

15 listopada uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w Projekcie BAKCYL, przygotowywany przez Warszawski Instytut Bankowości. W ramach tego projektu zostały przeprowadzone lekcje na temat: „Twoje pieniądze” i „Od oszczędzania do inwestowania”. Uczniowie w czasie zajęć dowiedzieli się m.in.: jak mądrze oszczędzać i inwestować, jak chronić swoje dane osobowe oraz jak zachować się bezpiecznie względem socjotechnik stosowanych przy wyłudzaniu pieniędzy.

Uroczysta Akademia z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W środę 8 listopada w naszej szkole miała miejsce Uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, przygotowana przez panią Alicję Damrosz. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce niepodległościowej oraz pieśni patriotyczne, które podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju!!! W czasie uroczystości wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy, biorąc tym samym udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

Akcja "Szkoła do Hymnu"

W czasie uroczystości z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy, biorąc tym samym udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

Robimy kokardy narodowe!

Uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami robili kokardy narodowe, które potem nosili w dniu, kiedy szkoła obchodziła 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Teatr Polonia

4 listopada klasy 7AB i 8AB udały się do Teatru Polonia na spektakl "Pan Jowialski" wg. Aleksandra Fredro. "Pan Jowialski "to ponadczasowa komedia która skradła nasze serca. Mogliśmy podziwiać kunszt aktorski Krystyny Jandy, Wojciecha Malajkata, Mariana Opani, Magdaleny Zawadzkiej czy Aleksandry Grzelak.

Szkolny Dzień Wszystkich Świętych

31 października obchodziliśmy Szkolny Dzień Wszystkich Świętych, uczniowie klas I-VI przebierali się za polskich świętych oraz wzięli udział w balu przygotowanym przez wychowawców. Klasy VII - VIII bal Wszystkich Świętych rozpoczęły od przygotowanych wcześniej krzyżówek i quizów dotyczących świętych XX i XXI wieku. Każda z klas zadawała pytania pozostałym uczniom dotyczące życiorysu swoich świętych. W ten sposób poprzez zabawę uczniowie mogli poznać lub przybliżyć sobie sylwetki wybranych postaci świętych. Następnie wszyscy bawili się i tańczyli w rytmie ulubionych hitów.

Akcja „Szkoła Pamięta”!

Dnia 25 października szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta”. Głównym celem inicjatywy jest pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach z historii. Uczniom klas I-III w czasie apelu przedstawiono postacie, które oddały swoje życie za drugiego człowieka lub za wolność ojczyzny. Klasy starsze zwiedziły wystawę „Polacy na fontach II wojny światowej”.

Projekt Bakcyl

25 października uczniowie klas 6a i 6b wzięli udział w Projekcie BAKCYL, przygotowywany przez Warszawski Instytut Bankowości. W ramach tego projektu zostały przeprowadzone lekcje na temat: „Twoje pieniądze” i „Od oszczędzania do inwestowania”. Lekcje z bankowcami – praktykami miały interaktywną, atrakcyjną formę. Uczniowie w czasie zajęć dowiedzieli się m.in.: jak mądrze oszczędzać i inwestować, jak chronić swoje dane osobowe, jak zachować się bezpiecznie względem socjotechnik stosowanych przy wyłudzaniu pieniędzy oraz wiele innych ważnych praktycznych informacji zostało przekazane uczniom klas szóstych.

Warsztaty z prawnikiem​

23 października uczniowie kl.8a i 8b wzięli udział w warsztatach poświęconych konstytucji. Zajęcia zostały przeprowadzone przez adwokat Agnieszkę Szczodra-Hajduk.

„BohaterON w Twojej Szkole” - Akcja wyślij Kartkę do Powstańca!​

Uczniowie szkoły podstawowej po raz kolejny wzięli udział w akcji historyczno-patriotycznej „BohaterOn w Twojej Szkole - Wyślij Kartkę do Powstańca” – upamiętniając w ten sposób Bohaterów Powstania Warszawskiego. Uczniowie na godzinach wychowawczych i edukacji kulturalnej z wielkim przejęciem pisali kartki do Powstańców – oddając Im hołd i dziękując za ich bohaterską walkę oraz aby Im powiedzieć „Pamiętamy”!!!.

Święto Szkoły Podstawowej

Bł. Honorat Koźmiński – wzór chrześcijanina i polskiego patrioty, patron naszej szkoły, na którego cześć, tradycyjnie już co roku w październiku obchodzimy Patronalne Święto Szkoły Podstawowej. W tym roku świętowaliśmy 14 października. Uroczystości rozpoczęły się od Msza Święta o godz. 9.00, w trakcie której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Następnie uczniowie klas pierwszych przedstawili swój program artystyczny, a po programie wraz z dyrekcją i rodzicami udali się na poczęstunek. Tradycyjnie klasy pierwsze posadziły na terenie szkoły drzewko. Uczniowie z klas IV-VI po Mszy św. i śniadaniu obejrzeli fragmenty filmu o o.Honoracie a następnie w grupach rysowali komiks o patronie szkoły. Na zakończenie dnia uczniowie wzięli udział w grze o bł. Honoracie. Dla klas VII-VIII był to czas formacji duchowej i pogłębiania wiedzy na temat życia i działalności patrona szkoły. Uczniowie wspólnie z o.Rafałem i wychowawcami mogli skonfrontować się z różnymi aspektami wiary poprzez pytania i odpowiedzi. Na zakończenie dnia odbyła się wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Sióstr Imienia Jezus. Przed i po Mszy św. można było nabyć publikacje poświęcone bł. Honoratowi Koźmińskiemu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży publikacji zostały przeznaczone na misje.

Wystawa IPN - „First to Fight. Polacy na frontach II wojny światowej”

Od 11-31 października z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w szkole można było obejrzeć wystawę „First to Fight. Polacy na frontach II wojny światowej”. Wystawa została przygotowana przez Oddział Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi. Ekspozycja przypominała o wysiłku militarnym Polaków na wszystkich frontach drugiej wojny światowej. Państwo polskie przez całą wojnę nieprzerwanie istniało jako podmiot prawa międzynarodowego, członek koalicji antyniemieckiej i prawny reprezentant ludności i terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wystawa oddawała hołd żołnierzom sił zbrojnych RP walczących zarówno w kraju, jak i na obczyźnie u boku żołnierzy z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Francji, Nowej Zelandii i Południowej Afryki. Pamiętamy zarazem o trudnym losie tych, którym przyszło walczyć poza siłami zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej na froncie wschodnim: w formacjach wojskowych stworzonych przez Związek Sowiecki i w pełni podporządkowanych dowództwu sowieckiemu.

Zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską

Dnia 30 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia profilaktyczne prowadzone przez Straż Miejską. W klasach pierwszych tematem spotkania była "Bezpieczna droga do szkoły". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak piesi powinni poruszać się po drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. W klasach siódmych edukatorka poruszała zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich. Młodzież uzyskała wiedzę o konsekwencjach związanych z podejmowaniem zachowań ryzykownych w kontekście obowiązującego prawa.

Spotkanie z leśnikiem

W poniedziałek 30.09 uczniowie klas 8a i 8b wyruszyli do Lasu Bielańskiego na spotkanie z leśnikiem, który w ramach zajęć z doradztwa zawodowego przybliżył tajemnice tego zawodu. Następnie odbyły się zajęcia edukacyjno-przyrodnicze pod hasłem "Spacer Tropiciela " .

Rajd Rowerowy

W drugim tygodniu nauki, w piękny słoneczny piątkowy dzień 13.09 odbył się Rajd Rowerowy uczniów klas 7-8. Miłośnicy dwóch kółek przejechali szlakiem wzdłuż Wisły do lasu na warszawskich Młocinach. Na miejscu odbyły się zajęcia sportowe, integracyjne a także ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wyjście do kina

26 września uczniowie klas IV-VI wybrali się do kina na przygodowy film „Operacja Człowiek w Czerni”.

Warsztaty historyczne z Muzeum Józefa Piłsudskiego

20 września uczniowie klas VIa i VIb wzięli udział w warsztatach historycznych, które zostały poprowadzone przez edukatora z Muzeum Józefa Piłsudskiego. Tematem zajęć było: „Depesza”. Były to zajęcia wokół depeszy notyfikującej powstanie państwa polskiego, podpisanej 16 listopada 1918 roku. Uczniowie dowiedzieli się również jak rozwinęła się komunikacja na przestrzeni lat? Jak wyglądała kiedyś, a jak wygląda dziś? Poznali alfabet Morse’a i zobaczyli jak można go było wykorzystać przy pomocy specjalnego urządzenia oraz innych form kodowania.

Kiermasz taniej książki !!!

W dniach 12-13 września 2019 r. w szkole odbył się kiermasz taniej książki. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Wszystkie książki wyeksponowane były na stołach. Zarówno ci młodsi jak i starsi mogli tutaj znaleźć coś dla siebie. Począwszy od książek ilustrowanych, bajek i opowiadań aż po książki przygodowe. Można było zakupić książki po bardzo atrakcyjnych cenach. Uczniowie byli zachwyceni! Kiermasz miał na celu przede wszystkim popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Książki nie tylko uczą, ale i bawią. Dochód uzyskany z kiermaszu, wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe.

Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego!

„…1 września 1939 roku Polskie Dzieci Wojny udały się w drogę do szkoły, jednak nigdy jej nie dokończyły. Ich marsz został przerwany wybuchem II wojny światowej…”

2 września w związku z 80 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „PrzerwanyMarsz”. Głównym celem „Przerwanego Marszu” było przywrócenie należnej pamięci, szacunku i honoru wobec dziedzictwa pokolenia Polskich Dzieci Wojny, a także skłonienie do refleksji ich dzieci i wnucząt.

O godz. 10.00 uroczystą Mszą św. rozpoczęliśmy “Międzypokoleniową inauguracja roku szkolnego 2019/2020”, której celem było symboliczne dokończenie przerwanej przed 80 laty edukacji przez pokolenie Dzieci Wojny. Po Mszy Świętej Siostra Dyrektor, przywitała wszystkich zebranych, w sposób szczególny uczniów, którym życzyła dużo radości ze zdobywania wiedzy każdego dnia. Rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, życzyła, by wspierali uczniów w ich szkolnym trudzie czerpiąc siły i potrzebne łaski z codziennego kontaktu z Panem Bogiem.