Aktualności w szkolnej bibliotece

biblio_kiermasz_4_2023_24

Metamorfoza biblioteki!

Stuksiążkowy Las Kubusia Puchatka – bajkowa przestrzeń dla dzieci i młodzieży.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023, udostępniono uczniom naszej szkoły nowo wyremontowaną bajkową czytelnio-wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży. Początkowym impulsem metamorfozy, stał się zakup stolików i siedzisk. Pociągnęło to za sobą dalsze zmiany. Odnowiona została podłoga i drzwi wejściowe. Pomalowane zostały ściany, a jedną z nich przyozdobił wielkoformatowy malunek mieszkańców Stumilowego Lasu. Czytelnio-wypożyczalnia wyposażona została w proste dostosowane dla dzieci regały, niezbędne do zajęć stoły oraz przytulny kącik czytelniczy. Stworzyło to przyjazny dzieciom klimat sprzyjający realizacji lekcji bibliotecznych i zajęć czytelniczych dla najmłodszych. Wypożyczania zyskała na atrakcyjności, co przekłada się na częstsze i dłuższe wizyty uczniów w naszej bibliotece.