Matematyka

Nauka matematyki nie musi być nudna. W naszej szkole wykorzystujemy różne techniki, aby rozwijać u uczniów myślenie logiczne. Gry i zagadki, w których należy skorzystać ze zdobytej wcześniej wiedzy i dołożyć trochę sprytu, są miłą odskocznią od codziennych zadań.

Nie zapominamy także o tym, aby wykorzystywać technologie informacyjne w edukacji. Zwiększają one efektywność i atrakcyjność zajęć lekcyjnych. Multimedialne zadania, e-podręcznik i różne platformy dopełniają realizację treści programowych.

Matematyczne kalendarze adwentowe 2021: 
22.12.2021

Uczniowie klas 4 i 5 brali udział w konkursie „Matematyczny Kalendarz Adwentowy”. Codziennie w grudniowe dni podejmowali się wyzwań w formie zadań, łamigłówek czy prac plastycznych. Dzieci między innymi pomagały stworzyć Mikołajowi listę zakupów w określonej kwocie, przygotowywały świąteczne prace geometryczne, czy obliczały w różnych jednostkach ile czasu zostało jeszcze do kolacji wigilijnej.
Gratulacje dla wytrwałych matematyków! 
p. Ola

Mikołajkowy Konkurs Matematyczny
9-10.12.2021

W dniach 9 i 10 grudnia uczniowie klas 4-8 wzięli udział w „Mikołajkowym Konkursie Matematycznym”. Przystąpiły do niego szkoły z Radomia, Jedlni i Warszawy. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania matematyką oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie i pod presją czasu. Uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi w czteroosobowych zespołach, wszystkie drużyny świetnie współpracowały.
Pierwsze miejsce w kategorii klas 5-6 zajęła drużyna z naszej szkoły z klasy 5b.
Ogromne gratulacje!

Matematyczne święta:

2 października – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
9 marca – Dzień Statystyki Polskiej
12 marca – Światowy Dzień Matematyki
14 marca- Dzień liczby Pi

Galeria zdjęć z zajęć :

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia :

Zajęcia terenowe :