Z ŻYCIA SZKOŁY - 2022/2023

Wyniki egzaminów ósmoklasisty

Przedstawiamy wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasisty. Składamy gratulacje i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w naukę i przygotowania.
Drodzy Absolwenci, jesteśmy z Was dumni!

Zakończenie Roku Szkolnego

Dobiegł końca rok szkolny 2022/2023. Uroczystości rozpoczęły się od wspólnej Mszy Świętej, po której Siostra Dyrektor podsumowała całoroczną pracę i wręczyła nagrody.
Drodzy Uczniowie i Absolwenci, jeszcze raz gratulujemy Wam wspaniałych osiągnięć. Całej Społeczności Szkolnej życzymy dobrego odpoczynku pełnego przygód. Niech słowa brata Rafała "abyśmy zawsze stawali się lepszą wersją samych siebie" towarzyszą nam na czas wakacji i w kolejnych etapach edukacyjnych.

Wspomnienie o p. Tomku

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez uczniów klas ósmych jako wspomnienie naszego wieloletniego nauczyciela matematyki - pana Tomasza Wojnowskiego. Na szkolnym kanale na YouTube znajdują się także inne archiwalne materiały uczniów gimnazjum o p. Tomku.

Festyn rodzinny

W niedzielę 18 czerwca 2023 r. odbył się Festyn Rodzinny. Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście oraz pracownicy przedszkola i szkoły prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Imienia Jezus. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą. Po wspólnej modlitwie na uczestników czekały liczne atrakcje: malowanie twarzy, warkoczyki, modelowanie balonów, warsztaty ceramiczne, stoisko Wojska Polskiego, stoisko misyjne, kiermasz książek. Organizatorzy zapewnili także smaczne przekąski: kiełbasę z grilla, grochówkę, watę cukrową, popcorn, lody. Przepyszne wypieki można było kupić podczas kiermaszu ciast. W doskonałej zabawie nikomu nie przeszkodził padający deszcz.

Bal Ósmoklasistów

15 czerwca odbył się bal Ósmoklasistów, którzy wraz z młodszymi kolegami i koleżankami mogli uczcić koniec edukacji w naszej szkole.

Zielona szkoła klas IV- VIII

Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas 4-8, pod opieką wychowawców, udali się na Zieloną Szkołę na Mazury do miejscowości Kulka. Czekało tam na nich wiele atrakcji - m.in. strzelnica paintballowa, łuki, ścianki wspinaczkowe, park linowy, walki sumo, kajaki, strefa ufo, żyroskop i inne. Był to aktywny czas wypoczynku, zabawy, integracji miedzyklasowej ale także wspólnej modlitwy w pierwszy piątek miesiąca.

Konkurs - Hieronymus 2023

Maria Zajączkowska zajęła 5 miejsce w województwie, natomiast Wanda Święćkowska 11. Gratulujemy !

Zuzia Drozdowska ma 1 miejsce w naszej diecezji w olimpiadzie franciszkańskiej oraz została finalistką etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy !

Projekt "(Nie)zwykła matematyka"

W bieżącym roku szkolnym wybrane klasy, pod opieką szkolnego koordynatora- pani Aleksandry Fronc, realizowały zadania ogólnopolskiego projektu „(Nie)zwykła matematyka”. Odbywało się to podczas lekcji, zajęć dodatkowych, podczas realizacji projektów uczniowskich oraz obchodów „matematycznych świąt”.

Celem ogólnym projektu było kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. W szczególności pokazywanie związku matematyki z życiem codziennym, dostrzeganie zależności matematycznych w otaczającym świecie, kształtowanie sprawności rachunkowych i rozwijanie wyobraźni.

Akcja "Kwiatki na Dzień Matki"

Uczniowie naszej szkoły podczas majowych zajęć z wychowawcami własnoręcznie wykonali kwiatki z różnych materiałów, aby wspomóc akcję "Kwiatki na Dzień Matki". Wykonane kwiatki zostały przekazane dla mam przebywających z dziećmi w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Dziękujemy zaangażowanym w akcję!

Akademia Majowa!

Ojczyzna - bliskie słowo,

W nim serca wszystkie

Ojczyzna – zwykłe słowo,

Czemu tak bliskie ?

Ojczyzna – to czas dawny,

Ojczyzna – to czas bliski,

To miły dom rodzinny i matki oczy jasne

Ojczyzna – to jest mowa znajoma od kołyski

Ojczyzna – to my sami, to serca nasze własne!


28 kwietnia 2023r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to też okazja by uczcić zbliżające się Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Wystąpili uczniowie klas ósmych oraz siódmej pod opieką pani Doroty Okapiec i pana Artura Swędzikowskiego. Za przygotowanie dekoracji dziękujemy klasie szóstej oraz pani Ewie Szyszko i panu Krzysztofowi Baryle.

Wyjście do Centrum Nauki Kopernik

14 kwietnia w zespole klas 4-6 udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik . Czekała tam na nas strefa eksperymentalna z ponad 200 eksponatami i wystawami. Mogliśmy poprzez zabawę i doświadczenia odkrywać naukę i otaczający nas świat. Drugą część wycieczki stanowiła wizyta w Planetarium. Oprócz objerzenia pokazu filmowego o kosmosie, mieliśmy także wyjątkową okazję uczestniczenia w relacji na żywo z misji kosmicznej - startu rakiety wynoszącej sondę na planetę Jowisz.

Spotkanie z mistrzem świata w kickboxingu Leszkiem Kołtunem

5 kwietnia gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa, mistrza świata w kickboxingu, doktora nauk o bezpieczeństwie, pułkownika Leszka Kołtuna. Człowiek, który połączył karierę sportowca z karierą zawodową, opowiadał naszym uczniom jak ważna w drodze do sukcesu jest pracowitość, wytrwałość i koncentracja. Motto, które przyświecało wystąpieniu motywacyjnemu to "Przyjaźń, szacunek i wsparcie jako drogowskazy w drodze do celu". Dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole, przekazane wartości oraz poświęcony czas.

Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską

Przyszła zebra do malarza
- Moja barwa mnie przeraża!
Dłużej już tak być nie może,
Ktoś zapomniał o kolorze!

Chociaż jestem jeszcze mała,
Nie chcę być wciąż czarno-biała.
Wizerunek zmienić muszę,
W czarnych pasach już się duszę. […]

30 marca biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniowie klas 1-3 spotkanie, którego gościem była Pani Hanna Niewiadomska, autorka zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. W czasie spotkania autorka stworzyła niezwykle serdeczną atmosferę. Zachęcała uczniów do czytania książek oraz uświadomiła dzieciom, że bycie „molem książkowym” niesie ze sobą wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę a przede wszystkim daje ogromną satysfakcję. Opowiadała jak powstaje wiersz, z czego się składa i skąd czerpie pomysły na swoje utwory. Sama jest autorką ponad dwustu wierszyków dla dzieci, które są zabawne i bardzo pouczające. Podczas spotkania wspólnie bawiliśmy się w dobieranie rymów i układanie wierszyków. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał od pisarki pamiątkową zakładkę do książki oraz mógł zakupić książkę pisarki z autografem. Bardzo dziękujemy Pani Hannie za wesołe i twórcze zajęcia z poezją.

Spotkania z teatrem

W tym roku szkolnym mieliśmy sporo teatralnych doświadczeń - jako widzowie i jako aktorzy. Klasy 6 - 8 obejrzały w teatrze Rampa "Opowieść wigilijną", a klasy 4 - 5 wybrały się do teatru Roma na "Przypadki Robinsona Kruzoe". Najstarsi uczniowie ubarwili nam szkolną codzienność własnymi występami - kl.7 wystawiła "Panią Twardowską" oraz "Dziady", a kl.8 - "Kapciuszka" wg własnego scenariusza! Dużo pracy i dużo satysfakcji 🙂

DSC_1486

Warsztaty plecionkarskie

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się dobrą okazją, by 28 marca wziąć udział w warsztatach plecionkarskich, dzięki którym uczniowie kl. I-III mogli własnoręcznie przygotować wielkanocny koszyczek. Dowiedzieli się także, skąd pozyskiwany jest materiał na koszyki wiklinowe, kto je wykonuje oraz jaki jest ich proces tworzenia.

rekolekcje_2022_23djv2

Rekolekcje Wielkopostne 2023

Od 22 - 24 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. Rekolekcje poprowadził kapucyn o.Paweł Działa. Rekolekcje odbyły się pod hasłem „Przyjaciel”. Każdy dzień rozpoczęty był wspólnym spotkaniem, a następnie uczniowie uczestniczyli w katechezach i pracowali w grupach. Pierwszy dzień rekolekcji poświęcony był - Przyjaźni z samym sobą - akceptacji siebie i przyjęcia siebie. Drugi dzień rekolekcji poświęcony był – Przyjaźni z innymi – uczniowie zastanawiali się, co jest ważne w przyjaźni a co przeszkadza. Kształtowali w sobie postawę przyjacielską – wiedzą jak być dobrym przyjacielem. Natomiast trzeciego dnia, uczniowie rozwijali przyjaźń z Bogiem. W czasie rekolekcji nie zabrakło również czasu na wspólną Mszę św., Drogę Krzyżową, Adorację Najświętszego Sakramentu czy spowiedź. Wieczorem 24 marca swoje rekolekcje rozpoczęli rodzice i nauczyciele pod hasłem „Jezus w CORPO”, spotkając się także w sobotę 25 marca. W niedzielę rekolekcje zakończyła wspólna Eucharystia dla uczniów, rodziców i nauczycieli z błogosławieństwem rekolekcyjnym.

smart

Las Bródnowski

Poszukując oznak wiosny klasy trzecie 17 marca 2023 r. wybrały się do Lasu Bródnowskiego. Podczas zajęć terenowych, prowadzanych przez leśnika z Warszawskich Lasów Miejskich, uczniowie mogli poznać wiele ciekawych informacji dotyczących tego terenu. Dowiedzieli się także w jaki sposób leśnicy gospodarują i opiekują się lasem oraz ich mieszkańcami. Miłą niespodziankę sprawiły szybujące nad nami bociany, które zapowiedziały nadchodzącą wiosnę.

20230317_095344mini

Fotograf - zawód czy pasja?

7.03 klasa 6B wzięła udział w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez profesjonalnego fotografa p. Patryka.
W ramach doradztwa zawodowego uczniowie mieli okazję poznać:
- historię fotografii
- techniczne aspekty powstawania obrazu
- rodzaje fotografii m.in. portretową, krajobrazową, reportażową, sportową, reklamową, modową czy nawet kryminalną
- czym jest astrofotografia
- ścieżkę edukacji oraz
- zagrożenia w zawodzie fotografa (m.in. fotografia wojenna i militarna)
Największe emocje wśród uczniów wzbudziła cena profesjonalnego sprzętu foto oraz praca z dronem. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Na koniec oczywiście uczniowie mieli okazje stanąć po obydwu stronach obiektywu kończąc warsztaty sesją foto.

20230310_110013

Innowacyjna lekcja WF

10 marca klasa 6B gościła z wizytą w Centrum Wspinaczkowym Murall na warszawskim Annopolu. Pod czujnym okiem instruktorów odbyły się tam zajęcia ze wspinaczki sportowej. Była to innowacyjna lekcja WF, okazja do integracji zespołu klasowego a także poznania sprzętu wspinaczkowego i pokonania własnych leków podczas zajęć na wysokości. Z pewnością zagościmy tam jeszcze raz aby "wyrównać rachunki" z pewnym bananem i spróbować trudniejszych podejść.

Zdjęcie WhatsApp 2023-06-26 o 12.05.19

Spotkanie z podróżnikiem - p. Jackiem Pałkiewiczem

We wtorek, 7 lutego odwiedził nas wyjątkowy gość - słynny podróżnik i odkrywca źródeł Amazonki, pan Jacek Pałkiewicz. Opowiedział o swoich wyprawach i różnych przedsięwzięciach, zachęcając młodzież do pokonywania granic i realizacji marzeń.
Dziękujemy!

Zrzut ekranu 2023-02-27 o 20.21.51

Projekt BohaterON w Twojej Szkole

Serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli, którzy zaangażowali się w projekt BohaterOn w Twojej Szkole, który miał na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku.

Złoto i brąz na Mistrzostwach Warszawy w Dwa Ognie Usportowione

W dniach 8-9 lutego byliśmy gospodarzami i organizatorami XIII Mistrzostw Warszawy Szkół Niepublicznych w Dwa Ognie Usportowione uczniów klas 4-5 o Puchar Prezesa Fundacji Nauka i Praca. Do rozgrywek powróciliśmy po wymuszonej 3-letniej przerwie covidowej. Przez dwa dni nasza szkoła tętniła sportem i była areną zmagań najlepszych drużyn ze stolicy. Dziękujemy kibicom za doping a trenerom za przygotowanie motoryczne i taktyczne, które dało naszej męskiej reprezentacji brązowy medal a dziewczętom najwyższy stopień podium i złote krążki.

Skład złotej drużyny dziewcząt: Wiktoria S., Łucja S., Maja M., Zuzanna U., Zuzanna R., Natalia J., Barbara D., Katarzyna I., Kalina K. i Urszula W.
Skład brązowej drużyny chłopców: Jakub S., Karol Ś., Adam P., Adam S., Paweł W., Tobiasz D., Jan K. i Igor O.
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Katarzyna I., Łucja S. i Jakub S.

Podziękowanie

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i wsparcie Ogólnopolskiej Akcji "XII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera", a klasie 6B wraz z Panią wychowawczynią za koordynowanie akcji w naszej szkole.


Imieniny Siostry Dyrektor !

Imieniny Siostry Dyrektor !
„Imieniny to – dla każdego – okazja szczególna, przy nich zawsze radość jest wspólna – bo wspólne świętowanie cieszy każdego, a więc – z okazji imienin – Wszystkiego Najlepszego!”
Dnia 22 grudnia, cała społeczność szkolna – nauczyciele, uczniowie wraz z wychowawcami, pracownicy i rodzice uczestniczyli we Mszy św. w intencji s.Dyrektor. Po Mszy św. wszyscy zebrani, złożyli Siostrze Dyrektor serdeczne życzenia z okazji zbliżających się imienin. Życzymy wielu łask!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Orszak Trzech Króli 2023

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami, reprezentacja naszej szkoły znów wzięła udział w warszawskim Orszaku Trzech Króli. Dzieci i młodzież w zielonych strojach dwórek i wojowników króla azjatyckiego Melchiora, pod opieką również przebranych rodziców, podążały za mędrcem z Dalekiego Wschodu do Stajenki na Placu Piłsudskiego. Jedna z naszych dwórek, Emilka oraz jej mama, zasiliły również szeregi chóru uświetniającego uroczystość na Placu Zamkowym. Hasłem Orszaku było zawołanie „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Choć tegoroczna edycja ulicznych jasełek przyciągnęła wyraźnie mniej liczne grono dzieci, rodziców i szkół niż miało to miejsce w latach ubiegłych, kolorowy, rekordowo liczny tłum Warszawiaków w barwnych koronach dowodzi, iż jest to wydarzenie ważne i oczekiwane. Mamy zatem nadzieję, że w przyszłości nasza szkolna społeczność będzie aktywnie i licznie je współtworzyć, traktując to również jako publiczne wyznanie naszej wiary i radości z Bożego Narodzenia. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się na orszakowej trasie w dużo większym gronie! Już dziś zachęcamy do zaangażowania się w to piękne wydarzenie!

Jasełka

Obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły się w naszej szkole od Jasełek - widowiska przygotowanego przez uczniów z wszystkich klas pod opieką pani Ewy.
Gratulujemy aktorom i chórzystom, a wszystkim zaangażowanym w przygotowania serdecznie dziękujemy.

Mistrzostwo i vice Mistrzostwo Dzielnicy w tenisie stołowym

W gorącym okresie przedświątecznym dniach 14-15 grudnia, sporych emocji dostarczyli nam uczniowie naszej szkoły wygrywając Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w Tenisie stołowym w kat. chłopców a także zdobywając Wice Mistrzostwo w kat. dziewcząt. Składamy ogromne gratulacje naszym tenisistom i tenisistkom. Zdobywcom 1miejsca życzymy powodzenia na styczniowych Mistrzostwach Warszawy gdzie nasza szkoła będzie reprezentować Dzielnicę Bielany na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na uwagę zasługuje fakt iż oba zespoły obroniły swoje tytuły z rywalizacji sprzed roku.
1 miejsce w Tenisie Stołowym dzieci w kat. chłopcy: Igor O. i Franciszek T. (kl.5)
2 miejsce w Tenisie Stołowym dzieci w kat. dziewczęta: Katarzyna I. i Kalina K. (kl.6b)

XII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

Klasa 6B razem z wychowawczynią P. Ewą Szyszko, rozpoczęła zbiórkę produktów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia, środków chemicznych oraz kartek świątecznych na rzecz osób, które walczyły za to, że dziś możemy żyć w wolnej Ojczyźnie: Kombatantów i osób represjonowanych. Zwracamy się z prośbą do całej społeczności szkolnej o przynoszenie darów do pokoju nauczycieli WF lub do pojemnika na parterze przy Sali gimnastycznej. Akcja trwa do 12 grudnia 2022 (poniedziałek). Pomagajmy!!! Naprawdę warto. Oni walczyli za nas, teraz my zawalczmy o nich. Najbardziej potrzebne są: *artykuły spożywcze o przedłużonym terminie przydatności (np. kawa rozpuszczalna i mielona, herbata, kakao, czekolada, mąka, cukier, olej, soki, syropy, ryż, makarony, płatki, produkty konserwowe, gotowe dania w słoikach, bakalie) * artykuły gospodarstwa domowego: chemiczne i higieny osobistej (płyny do mycia naczyń, środki czystości, mydła, szampony, płyny do kąpieli, żele WC, proszki do prania, pasty do zębów). Akcja objęta jest patronatem MEiN, MSWiA oraz MON

Złoto dziewcząt w unihokeju

W dniach 3-7 listopada 2022, sporych emocji dostarczyły nam uczennice klas 5-6 naszej szkoły, wygrywając Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w Unihokeju dziewcząt w kat. Dzieci. Składamy ogromne gratulacje naszym "złotkom" i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Warszawy gdzie nasza szkoła będzie reprezentować Dzielnicę Bielany na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Na uznanie zasługuje fakt, że dziewczyny przez wszystkie mecze, zarówno w fazach grupowych jak i finałach, nie straciły żadnej bramki i z kompletem zwycięstw stanęły na najwyższym stopniu podium.
Skład zwycięskiej drużyny: Barbara D., Katarzyna I., Anna K., Kalina K., Antonina L., Zuzanna R., Łucja S., Maja M., Weronika K. i Gabriela Sz.

Drzwi do Niepodległej

Uczniowie klas 1-8 razem z wychowawcami, kolejny raz wzięli udział w akcji „Drzwi do Niepodległej”. Akcja polegała na ozdobieniu z zewnątrz drzwi sal lekcyjnych. Uczniowie zadbali, aby w klasach pojawiły się biało-czerwone ozdoby. Zachęcamy do obejrzenia relacji.

Akcja "Szkoła do hymnu"

10 listopada w murach naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się, aby o godzinie 11:11 odśpiewać razem hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Apel dopełniła wspólna modlitwa za Ojczyznę oraz za wszystkich, którzy oddali za Nią swoje życie. Został także rozstrzygnięty konkurs pt. "Drzwi do Niepodległej" a uczniowie zwycięskich klas 3a i 5a otrzymali słodkie upominki.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wykonania hymnu klikając w poniższy przycisk.

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni – zajęcia w ramach projektu Bakcyl

Dnia 8 listopada klasa 8a i 8b wzięły udział w zajęciach nt. Bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni”. Edukator w czasie zajęć rozmawiał z uczniami m.in. o bezpiecznych zachowaniach w Internecie, o bezpiecznych hasłach, które będą trudne do złamania, ale łatwe do zapamiętania. Co należy zrobić, aby chronić swoją prywatność i nie narażać się na cyberprzemoc?. Co zrobić, aby nie paść ofiarą zjawiska tzw. catfishing (czyli kradzież tożsamości)?. Co zrobić, aby nasz smartphone był bezpieczny? oraz jak zachować się w sytuacji, kiedy padniemy ofiarą cyberprzemocy? Organizacja projektu: p.Agata

Akcja "Kilometry dla Niepodległej"

Nauczyciele WF zapraszają uczniów i pracowników naszej szkoły wraz z rodzinami do wzięcia udziału w wyzwaniu sportowym pod hasłem Kilometry Dla Niepodległej.
 
Cel wyzwania:
Uczczenie 104 rocznicy odzyskania niepodległości Polski na sportowo
Promowanie aktywności fizycznej i wspólnego aktywnego spędzania czasu w gronie rodziny
W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku pokonaj dystans minimum 10 kilometrów ( biegiem, nordic walking, spacerem, marszem, marszobiegiem, rowerem, na rolkach, hulajnogą lub inną ulubioną formą aktywności).
Kilometry realizujesz tam, gdzie aktualnie przebywasz (preferowana aktywność to: stadion, ścieżki biegowe w parkach, lasach, ogrodach botanicznych, ścieżkach zdrowia) Zaproś do zabawy rodziców i rodzeństwo
Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa (nigdy nie biegaj sam a także przed wysiłkiem zrób 5-6 minutową rozgrzewkę aby rozgrzać mięśnie i stawy oraz pobudzić serce i umysł do zwiększonej pracy).
Pamiętaj, że niedozwolone jest korzystanie ze sprzętu ze wspomaganiem typu rower lub hulajnoga elektryczna.
W wyzwaniu Kilometry dla niepodległej 2022 mogą wziąć udział wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły bez względu na wiek i poziom wytrenowania, pod warunkiem, że pozwala na to ich stan zdrowia i samopoczucie oraz nie otrzymali pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub nie mają charakterystycznych dla niego objawów.
Kilometry z aktywności z poszczególnych dni można sumować tzn. jednego dnia można przespacerować 5 km, drugiego dnia przebiec 3 km a trzeciego dnia przejechać rowerem. Minimalna liczba kilometrów to 10 (jednak im więcej tym lepiej). Nie sumujemy natomiast kilometrów całej rodziny. Każdy zalicza kilometry indywidualnie dla siebie.
Każdą aktywność należy zarejestrować na telefonie w DOWOLNEJ aplikacji mierzącej odległość lub w zegarku z tą funkcją i zdjęcie lub zrzuty ekranu z tych aktywności przesłać na Discorda w wiadomości prywatnej do P. Ewy Szyszko bądź na maila: szyszko.ewa@wp.pl do dnia 18 listopada 2022
W przypadku aplikacji mierzącej kroki, przyjmuje się przelicznik 1000 kroków=800m
Wszystkie osoby, które wezmą udział w wyzwaniu i pokonają dystans min. 10 km, zostaną nagrodzone oceną celującą (jako cząstkową z zajęć WF) a także pamiątkowym medalem.
Wśród osób z największą liczbą przebytych kilometrów w kategorii dziewcząt i chłopców na poziomie każdej klasy, zostaną także rozlosowane drobne nagrody upominki typu: smyczki do kluczy, chusty wielofunkcyjne typu buff, worki sportowe itp.
Klasa z największą aktywnością, której uczniowie pokonają największą liczbę kilometrów w przeliczeniu na jednego ucznia, w nagrodę dostanie tydzień aktywnych przerw na wyłączność.
 
POWODZENIA ŻYCZĄ ORGANIZATORZY: NAUCZYCIELE WYCH.FIZ.
Ewa Szyszko i Jakub Kurcewicz

Powązki

Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych i pamięci o tych, którzy przekroczyli już bramy wieczności. Dlatego uczniowie klas trzecich 3 XI wybrali się na Cmentarz Powązkowski. Odwiedzili groby pisarzy, którzy tworzyli dla dzieci: M. Kownackiej, S. Jachowicza i W. Chotomskiej. Modlili się także w miejscach pochówku osób związanych z naszą szkołą: Sł. B. M. Witkowskiej– Założycielki Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus, A. Koźmińskiego – brata o. Honorata oraz sióstr, dzięki którym powstał budynek szkoły.

Bal Wszystkich Świętych

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią powrócił do murów szkolnych Bal Wszystkich Świętych. Odbył się on 27 października pod hasłem „Święci misjonarze”. Młodsi uczniowie przebrali się za świętych i błogosławionych misjonarzy oraz zaangażowanych w sprawy misyjne. Opowieściami na ich temat dzielili się ze swoimi rówieśnikami podczas zajęć lekcyjnych. Natomiast starsi uczniowie podczas apeli prezentowali klasami wybranego świętego z wylosowanego kontynentu. W tym dniu, dzięki radosnej, pełnej entuzjazmu i świętości atmosferze, wszyscy mogli choć przez chwilę poczuć się niebiańsko.

Tydzień Misyjny

Przedostatnia niedziela października obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ten czas pamięci i solidarności z misjonarzami na całym świecie w sposób szczególny podkreśliliśmy w tym roku szkolnym w naszej szkole. Obchodziliśmy go jako Kolorowy Tydzień Misyjny. Każdego dnia wspominany był inny kontynent: w poniedziałek – Afryka, wtorek – Ameryka, środa – Azja, czwartek – Australia i Oceania, piątek – Europa. Codziennie szkoła zmieniała barwy w kolory misyjne danego kontynentu za sprawą ubioru uczniów, jak i gazetkom poświęconym danemu obszarowi Ziemi. Nie zabrakło także wspólnej modlitwy różańcowej za misje i misjonarzy. Podczas apeli uczniowie mogli również zapoznać się z pracą misjonarzy oraz problemami, z którymi spotykają się mieszkańcy krajów misyjnych. Dopełnieniem były kiermasze organizowane przez uczniów, aby wesprzeć finansowo potrzebujących w Namibii. Ufamy, że ten czas utwierdzi i umocni zaangażowanie całej społeczności szkolnej w działalność misyjną, jaka jest podejmowana od kilku lat w szkole.

Projekt Bakcyl

18 i 25 października uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w Projekcie BAKCYL, przygotowywany przez Warszawski Instytut Bankowości. W ramach tego projektu zostały przeprowadzone lekcje na temat: „Twoje pieniądze” i „Od oszczędzania do inwestowania”. Uczniowie w czasie zajęć dowiedzieli się m.in.: jak mądrze oszczędzać i inwestować, jak chronić swoje dane osobowe, jak zachować się bezpiecznie względem socjotechnik stosowanych przy wyłudzaniu pieniędzy, oraz wiele innych ważnych praktycznych informacji zostało przekazane uczniom. Organizacja projektu: p.Agata

Święto Szkoły Podstawowej

Bł. Honorat Koźmiński – wzór chrześcijanina i polskiego patrioty, patron naszej szkoły, na którego cześć, tradycyjnie już 13 października obchodzimy Patronalne Święto Szkoły Podstawowej. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta o godz. 10.00 w trakcie, której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Następnie uczniowie klas pierwszych przedstawili swój program artystyczny, a po programie wraz z dyrekcją i rodzicami udali się na poczęstunek. Tradycyjnie klasy pierwsze posadziły na terenie szkoły drzewko. Uczniowie klas IV i V po Mszy św. i śniadaniu wzięli udział w grze o bł. Honoracie a uczniowie klas II i III udali się na prace w grupach. Tymczasem uczniowie klas VIab, VII i VIIIab wyruszyli śladami bł. Honorata do Cytadeli Warszawskiej – miejsca, gdzie bł. Honorat za działalność antyrosyjską został osadzony w X pawilonie Cytadeli, gdzie zachorował na tyfus. Ze względu na zły stan zdrowia został zwolniony 27 lutego 1847. Przeżył nawrócenie, w marcu 1847 r., odbył spowiedź generalną i zaczął prowadzić ascetyczne życie.

Dzień Nauczyciela klasy 1-3

14 października 2022 r. dzieci z kółka teatralnego kl. I-III przygotowały krótką część artystyczną dla swoich nauczycieli. Wśród radości, dobrego humoru i wdzięczności, najmłodsi uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Nie zapomnieli o drobnych upominkach – własnoręcznie zrobionych różach. Wychowawców dodatkowo udekorowali medalami dla wspaniałych nauczycieli. Następnie uczniowie klas pierwszych wystąpili ze swoim przestawieniem, które przygotowali z okazji ślubowania. Również tego dnia podczas zajęć wspominaliśmy postać św. Jana Pawła II w ramach Dnia Papieskiego.

Zamek Królewski 3ab

4 października 2022 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w niezwykłej lekcji „Paź w służbie Jego Królewskiej Mości” w Zamku Królewskim. Przemierzając siedzibę królów spotkali w jednej z komnat pazia, który opowiedział im o swoich obowiązkach i zadaniach, jakie spełnia w posłudze Jego Królewskiej Mości. Poznali język, strój i problemy z jakimi borykali się młodzi paziowie. Nauczyli się także, jak należy wykonywać ukłony. Wspaniale było choć na chwilę przenieść się w czasy króla Stanisława Augusta.

Dzień chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka klasy drugie poszły do kina na film animowany DC liga Super Pets

Festiwal Nauki - warsztaty 6ab

28 września uczniowie klas 6A i 6B wraz z wychowawcami uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych na Uniwersytecie Warszawskim przez Zakład Fizjologii Zwierząt Wydziału Biologii w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki. Tematem zajęć był "Tajemniczy świat nietoperzy". Uczniowie dowiedzieli się jak to jest możliwe, że nawet po nocy i w ciemności, nietoperze potrafią wrócić do domu i znaleźć pożywienie. Poznali tajemnice echolokacji a nawet sami wzięli udział w ciekawych eksperymentach. To była cenna lekcja o tych tajemniczych ssakach.

Festiwal Nauki - warsztaty 5a

Uczniowie klasy 5 podczas wizyty na lekcji warsztatowej w Centrum Nauki Kopernik, zorganizowanej w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki, na podstawie układu tanecznego omawiali własności figur geometrycznych a także poznali podstawowe pomiary fizyczne ruchu ciała .

29 Terenowa Akcja Sprzątania Świata

W piątek 16.09 odbyła się 29 Terenowa Akcja Sprzątania Świata pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia, w której udział wzięli uczniowie klas 6-8. Koordynatorem w/w akcji wolontariackiej na terenie szkoły była P.Ewa Szyszko, wychowawczyni klasy 6B. W tym roku przyświecało nam hasło "Wszystkie śmieci są nasze". Zaangażowanie uczniów przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Dziekujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w tej żywej lekcji ekologii. Zebraliśmy mnóstwo śmieci ok. 120 kg plus duże gabaryty typu stare krzesła i stół. Jesteśmy zdumieni faktem, jakich nietypowych znalezisk dokonaliśmy m.in. tablice rejestracyjne, rolety okienne czy znaki drogowe. Jesteśmy pewni, że te działania pozytywnie wpłyną na postrzeganie konieczności segregacji śmieci i postawy proekologiczne naszych uczniów i całej społeczności szkolnej.

Klasy I w Muzeum Stacji.

Podróżowanie koleją to wspaniała przygoda, ale jak zaplanować wycieczkę pociągiem? Co warto wiedzieć przed podróżą koleją? Uczniowie klas pierwszych szukali odpowiedzi na te i inne pytania podczas wycieczki do Stacji Muzeum. Podczas zajęć dzieci poznały najważniejsze informacje dotyczące planowania podróży. Dowiedziały się na co zwrócić uwagę przy zakupie biletu kolejowego, poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas podróży koleją, a także zasady kulturalnego podróżowania.

Wycieczka - Centrum Pieniądza 1A i 1B

Uczniowie klas 1a i 1b byli już na swojej pierwszej szkolnej wycieczce! Wybrali się do Centrum Pieniądza na zajęcia ,,O pieniądzu to i owo. Dowiedzieli się, skąd się wzięły pieniądze, jak zmieniał się ich wygląd i dlaczego na świecie są różne waluty.

Pierwszy dzień w szkole

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dzieci z klas pierwszych dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Uczniowie klasy 1b mają pamiątkę swojego pierwszego dnia w szkole.

Narodowy Program Rozwoju
Czytelnictwa 2.0

Szanowni Państwo! Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że biblioteka szkolna po raz drugi otrzymała dofinansowanie na realizację Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” na lata 2021-2025, którego zasadniczym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo-kulturalnych czy współpraca z innymi bibliotekami. Otrzymane środki finansowe w wysokości 15 000 zł, zostały przeznaczone m.in. na wyposażenie biblioteki – zakup stolików, siedzisk, komputera oraz na zakup nowości czytelniczych, lektur i audiobooków. Realizację programu rozpoczęliśmy w roku szkolnym 2021/2022 i będziemy kontynuować w bieżącym roku szkolnym 2022/2023.