Z ŻYCIA SZKOŁY - 2020/2021

Wyniki Egzaminów Ósmoklasisty

Przedstawiamy wyniki Egzaminu Ósmoklasisty,  jakie osiągnęli nasi Absolwenci.
Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby uzyskane wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, ale także pozwoliły przekroczyć kolejny próg w edukacji w wymarzonej szkole średniej.

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

"Jedziemy na wakacje
do lasu, nad wodę.
Prosimy ciebie, słonko
o piękną pogodę (...)"
Cz. Janczarski


Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Uroczyste zakończenie miało miejsce 25 czerwca. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej Mszy Świętej. Po Mszy Św. siostra dyrektor Ewa Krężlik podsumowała całoroczną pracę i wręczyła nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami rozeszli się do klas, by odebrać swoje świadectwa ukończenia kolejnego etapu nauki. I tak zakończyliśmy ten rok a rozpoczęliśmy wakacje.

Egzamin na Kartę Rowerową

Dnia 16 czerwca uczniowie klas 5a i 6b przystąpili do egzaminu praktycznego na Kartę Rowerową. Wszystkim którzy zdali serdecznie gratulujemy!!!

Zbiórka charytatywna
"Góra Grosza"

Zbiórka charytatywna "Góra Grosza" została zakończona. Zebrana kwota wyniosła łącznie 253,54 zł. celem akcji było zbieranie drobnych monet, które trafią jako pomoc materialna dla osób potrzebujących. Dziękujemy zaangażowanie w akcję

Moja przygoda z historią – opowieść o Baśce Murmańskiej i o Wojtku, który z żołnierzami był za pan brat!

Dnia 8 i 11 czerwca odbyło się spotkanie z kustoszem Muzeum Niepodległości w czasie którego uczniowie klas 2ab, 3a, 4a, 6ab, 7ab, 8ab poznali bardzo ciekawą historię białej niedźwiedzicy – Baśki Murmańskiej, która z wojskiem przybyła z Murmańska do Modlina oraz poznali przygody niedźwiedzia Wojtka, który był żołnierzem Armii gen. Andersa i przemierzył z nią szklak bojowy. Organizacja zajęć: p.Agata

Spotkanie z PRL – em…

Dnia 17 i 18 maja w klasach 6b, 7a i 7b odbyły się warsztaty historyczne, które poprowadzili edukatorzy z Domu Spotkań z Historią. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się czym była Frania? Jak wyglądały Wigry 3? Czy Rubin miał pilota? Dlaczego niektórzy, kiedy wybierają numer telefonu, to mówią, że go „wykręcają”? Społeczną rzeczywistość tej niesamowitej epoki przybliżyły uczniom przedmioty codziennego użytku. Przez ich pryzmat uczniowie próbowali chociaż trochę zrozumieć czasy, które z sentymentem wspomina wielu naszych dziadków i rodziców. Organizacja zajęć: p.Agata

Podróż z Muzeum Azji i Pacyfiku…

10 maja uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w warsztatach historycznych, które były prowadzone przez edukatora z Muzeum Azji i Pacyfiku. W czasie zajęć edukator muzeum zabrał uczniów w podróż po Azji i Pacyfiku, aby odkryć przeznaczenie wybranych eksponatów muzealnych. Uczestnicy m.in. dowiedzieli się, kto wynalazł porcelanę oraz jak przegonić stary rok w Mongolii. Wirtualna lekcja ukazała uczniom niezwykłą mozaikę kultur Azji i Pacyfiku. Organizacja warsztatów: p.Agata

Wycieczka do Lasu Bielańskiego

5 maja uczniowie klas IVa i IV b wzięli udział w wycieczce do Lasu Bielańskiego. Podczas wyjścia dzieci zwiedziły zespół klasztorny oo. Kamedułów, odwiedziły grób Stanisława Staszica oraz kościół bł. Edwarda Detkensa. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wycieczki.

Warsztaty historyczne z Muzeum Polin.

Dnia 12, 13 i 20 kwietnia uczniowie klas 6ab, 7ab wzięli udział w zajęciach historycznych, które prowadzili edukatorzy z muzeum Polin. W czasie zajęć klasy siódme zastanawiały się czy w Rzeczpospolitej Obojga Narodów żyli obok siebie ludzie wyznający różne religie i mówiący różnymi językami. Jak układały się ich relacje? Jak dziś budować lepszy świat, wyciągając wnioski z doświadczeń sprzed wieków? Natomiast klasy szóste wybrały się w podróż w czasie i przestrzeni i poznawały kulturę żydowską. Organizacja zajęć: p.Agata

Życzenia Wielkanocne 2b

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy 2b wraz z p. wychowawczynią klikając w obraz po lewej.

Warsztaty historyczne z Muzeum Józefa Piłsudskiego

W dniach 2, 8, 9, i 29 marca odbyły się warsztaty historyczne w klasach 6ab, 7b, 8ab, które prowadzone były przez edukatorów z Muzeum Józefa Piłsudskiego. W klasach szóstych tematem zajęć był: Rok 1920 – opowieści muzealnych eksponatów. Poprzez eksponaty z muzealnej wystawy uczniowie poznali historię wojny polsko-bolszewickiej: rolę wojska i Wodza Naczelnego oraz dowiedzieli się, jak wyglądało wówczas codzienne życie i czy każdy walczył z bronią w ręku. Natomiast w klasie 7b i 8ab tematem zajęć była: Wojna w obrazach. Uczniowie dowiedzieli się, jak można było wykorzystywać dzieła plastyczne do przedstawiania własnych celów w czasie wojny, ale także jak pokazywano tę wojnę w fotografii i w malarstwie oraz na ile te obrazy odpowiadają naszym wyobrażeniom i wiedzy o wydarzeniach sprzed 100 lat. Organizacja zajęć: p.Agata

Zajęcia muzealne – „Pocztówka z Muranowa”.

Dnia 24 marca uczniowie kl. 8a i 8b wzięli udział w zajęciach historycznych, które prowadzili edukatorzy z muzeum Polin. W czasie zajęć uczniowie poznali ukryte warstwy historii warszawskiego osiedla – Muranowa. Edukatorzy opowiadali o wybranych miejscach, ich mieszkańcach i bywalcach. Organizacja zajęć: p.Agata

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie klas 4-6 z tej okazji założyli kolorowe skarpetki. Dwie inne skarpetki miały ukazać społeczeństwu, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z akcji.

Światowy Dzień Matematyki

Dnia 12 marca obchodzony jest Światowy Dzień Matematyki. Z inicjatywą uczczenia tego dnia w Polsce wystąpiło Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, aby pokazać że nauka Matematyki nie musi być nudna ani trudna – pomysł przyjął się doskonale i z roku na rok w wydarzeniach z nim związanych bierze udział coraz więcej szkół. Z tej okazji rozmawialiśmy w klasach dlaczego to właśnie Matematykę nazywamy Królową Nauk. Poznaliśmy także liczbę Pi, jej historię i własności. Dodatkowo z klasami 4 wybraliśmy się na interaktywną przygodę z Punktem w Krainie Geometrii. Chętni uczniowie klas 4 przygotowali także prace pt. ”Matematyka Królową Nauk”.

Zapraszamy do zobaczenia prac w galerii.

Warsztaty historyczne z okazji Dnia Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych.

„Zachowałam się jak trzeba…” – Inka

Dnia 15, 16 i 22 lutego obyły się zajęcia historyczne z okazji zbliżającego się 1 marca Dnia Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych. Warsztaty odbyły się w klasach 6ab, 7ab i 8ab. Zajęcia prowadzone były przez edukatorów z Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki i poświęcone były historii Danuty Siedzikówny ps. „Inka” – sanitariuszki żołnierzy wyklętych. Organizacja zajęć: p.Agata.

Plakaty reklamowe

Uczniowie 2b wcielili się w pracowników agencji reklamowej i przygotowali plakaty reklamujące naszą szkołę! 🙂

Dom Spotkań z Historią – warsztaty historyczne w kl. 6ab, 7ab, 8ab.

Od 1-4 lutego w klasach 6ab, 7ab, 8ab odbyły się warsztaty historyczne on-line nt. „Jak odbudowywano Warszawę?”. Zajęcia prowadzone były przez edukatorów z Domu Spotkań z Historią. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. że Warszawa była po wojnie jedną z najbardziej zniszczonych europejskich stolic. Zobaczyli jak wyglądało miasto ruin i jak je zapamiętali ówcześni mieszkańcy. Przyjrzeli się też procesowi odbudowy stolicy — nowym budynkom i dzielnicom. W czasie zajęć uczniowie skorzystali z mobilnej gry w aplikacji ActionTrack w ramach projektu „Świadkowie zburzonej Warszawy”. Organizacja wydarzenia: p.Agata.

Życzenia Bożonarodzeniowe 2020

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wielu Bożych łask, wszystkiego co najpiękniejsze- pokoju, radości a nade wszystko realnej, żywej obecności Jezusa.

Ponieważ nie spotkamy się w tym roku na szkolnym opłatku, chcielibyśmy tą drogą złożyć wszystkim życzenia 🙂 Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania wspólnie przygotowanej pracy.

Życzenia świąteczne i kartki kl.2a

W Tajemnicy Bożego Narodzenia spełnia się oczekiwanie: nieobecny i daleki Bóg staje się Bogiem bliskim, odwieczne Słowo Boga w Jezusie Chrystusie „staje się Ciałem”, żywą Osobą, Emmanuelem – Bogiem z nami.

Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla wszystkich czasem osobistego spotkania z nowo Narodzonym Synem Bożym, który przychodzi i chce rozpalać w sercu ogień Bożej miłości, umacniać wiarę, napełniać pokojem i radością Swojej obecności. Światło Betlejemskiej Gwiazdy oraz błogosławieństwo Boże niech opromienia i prowadzi każdego dnia w Nowym 2021 Roku.
Z darem modlitwy przy Żłóbku Jezusa
życzy s. Joanna z klasą II a

Komputerowe kartki świąteczne klas 1-3

Uczniowie klas 1-3 w ramach zajęć edukacji informatycznej wykonali kartkę lub prezentację świąteczną przy użyciu poznanych programów komputerowych. Zachęcamy do obejrzenia galerii pięknych prac. A z okazji zbliżających się Świąt pragniemy życzyć Dyrekcji, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, aby spełniły się wszystkie życzenia zamieszczone na naszych kartkach!

Pięknie ubrana pachnie choinka.
Przy stole siedzi cała rodzinka.
I wszyscy razem życzymy Wam szczerze
Radosnych Świąt w miłości i wierze.

Kalendarz adwentowy 2b

Adwent to oczekiwanie na narodzenie Jezusa. Dzieci z klasy 2b również czekają! Aby ten czas był aktywny, codziennie otwieramy okienko klasowego kalendarza adwentowego, w którym znajdują się zadania. Są one różnorodne! Chcemy się pochwalić niektórymi pracami 🙂

„Wigilia wojenna” – zajęcia historyczne w kl. 6ab, 7ab, 8ab z Przystankiem Historia.

W dniach 14, 15, 16 grudnia w klasach 6ab, 7ab, 8ab odbyły się zajęcia historyczne on-line nt. „Wigilia wojenna”. Zajęcia prowadzone były przez edukatorów z Przystanku Historia – Centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej im. Janusza Kurtyki w Warszawie. W czasie zajęć edukatorzy przedstawili uczniom jak obchodzono Święta Bożego Narodzenia w okupowanej Polsce w latach 1939–1945. Uczniowie dowiedzieli się m.in., jak wyglądała wigilia w domach czy za drutami obozu koncentracyjnego. Poznali realia okupacyjnej codzienności i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w tak trudnym czasie. Organizacja zajęć: p. Agata

Matematyczny Kalendarz Adwentowy

Uczniowie klas 4 biorą udział w świątecznym konkursie „Matematyczny Kalendarz Adwentowy”. Codziennie podejmują się wyzwań w formie zadań, łamigłówek czy prac plastycznych przewidzianych na kolejne grudniowe dni. Dzieci między innymi pomagały stworzyć Mikołajowi listę zakupów w określonej kwocie. Innym z zadań było wykonanie matematycznej ozdoby świątecznej.
Zachęcam do obejrzenia w galerii nadesłanych przez uczniów pięknych prac.
Dziękuję za włożony trud i życzę powodzenia w realizacji kolejnych zadań!
p. Ola

Zapraszamy do Bullerbyn

Uczniowie klasy III zapraszają do obejrzenia wirtualnej wystawy swoich prac - makiet Bullerbyn. Bullerbyn, czyli po polsku Hałasowo, to malutka wioska, w której są tylko trzy zagrody: Północna, Środkowa i Południowa. Mieszka w nich sześcioro dzieci: Lisa, Lasse, Bosse, Britta, Anna i Olle. Ich przygody opisane są w książce Astrid Lindgren pt. "Dzieci z Bullerbyn". W Bullerbyn jest zawsze wesoło, dlatego zwiedzającym naszą wystawę życzymy dużo radości.

Projekt "Emocja"

Klasa 2b realizuje w tym roku szkolnym projekt edukacyjny ,,Emocja" . Składa się on z kilku modułów. Pierwszym z nich była ,,Kreatywność" . 15 września obchodziliśmy Dzień Kropki, z tej okazji niektórzy ubrali się w kropkowe ubrania. Na początku zajęć zaznaczyliśmy swoje samopoczucie na termometrze uczuć. Poznaliśmy historię Vashti - głównej bohaterki filmu ,,The Dot". Rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy. (...)
Szczęśliwie jeszcze przed zamknięciem szkół, uczniowie klasy 2b zrealizowali także moduł ,,Wyobraźnia".
Więcej informacji nt. projektu a także galeria zdjęć w zakładce Edukacji Wczesnoszkolnej.

Zajęcia on-line z Muzeum Azji i Pacyfiku

Dnia 30 listopada oraz 1 i 3 grudnia uczniowie klas 6a, 6b, 7a, i 7b wzięli udział w warsztatach historycznych, które były prowadzone przez edukatora z Muzeum Azji i Pacyfiku. W czasie zajęć edukator muzeum zabrał uczniów w podróż po Azji i Pacyfiku, aby odkryć przeznaczenie wybranych eksponatów muzealnych. Uczestnicy m.in. dowiedzieli się, kto wynalazł porcelanę oraz jak przegonić stary rok w Mongolii. Wzięli udział w przedstawieniu jawajskiego teatru cieni, a także wysłuchali muzyki najstarszego instrumentu dętego. Wirtualna lekcja ukazała uczniom niezwykłą mozaikę kultur Azji i Pacyfiku. Organizacja warsztatów: p.Agata

Akcja "Szkoła do Hymnu"

W środę 11 listopada obchodziliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji kolejny raz nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. We wtorek w przededniu rocznicy punktualnie o godz. 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali “Mazurka Dąbrowskiego” on-line.

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni – zajęcia w ramach projektu Bakcyl

Dnia 3 listopada klasa 8a i 8b wzięły udział w zajęciach on-line nt. Bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni”. Edukator w czasie zajęć rozmawiał z uczniami m.in. o bezpiecznych zachowaniach w Internecie, o bezpiecznych hasłach, które będą trudne do złamania, ale łatwe do zapamiętania. Co należy zrobić, aby chronić swoją prywatność i nie narażać się na cyberprzemoc?. Co zrobić, aby nie paść ofiarą zjawiska tzw. catfishing (czyli kradzież tożsamości)?. Co zrobić, aby nasz smartphone był bezpieczny? oraz jak zachować się w sytuacji, kiedy padniemy ofiarą cyberprzemocy? Organizacja warsztatów: p.Agata

Warsztaty historyczne on-line z Muzeum Polin

Dnia 2 i 3 listopada klasa 6a i 6b wzięły udział w warsztatach historycznych on-lin, które były prowadzone przez edukatora z Muzeum Polin. W czasie zajęć uczniowie odbyli wirtualny spacer po wystawie „Rzeczpospolita tolerancyjna”. 4 listopada klasa 7b wzięła udział w zajęciach „Uroczystości rodzinne”. W czasie zajęć przewodnik muzeum rozmawiał i pokazywał uczniom na wirtualnej wystawie m.in. tradycje i zwyczaje żydowskie, towarzyszące wchodzeniu w dorosłość. Natomiast 16 listopada klasa 8a i 8b wzięły udział w zajęciach nt. „Żonkile. Opowieść o powstaniu w getcie”. W czasie warsztatów uczniowie i uczennice obejrzeli fragmenty wystawy stałej dotyczącej getta warszawskiego. Zobaczyli też film edukacyjny Nie było żadnej nadziei w reżyserii Kamy Veymont, łączący animację z relacjami bohaterów getta i świadków ich walki. Organizacja warsztatów: p.Agata

Warsztaty z Muzeum Drukarstwa

Dnia 30 października klasy 2a, 2b i 3a wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez edukatora z Muzeum Drukarstwa. W czasie zajęć uczniowie poznali historię materiałów pisarskich, pisma oraz narzędzi służących do druku. Organizacja wydarzenia: p.Agata

Wirtualne warsztaty z Muzeum Polin

Dnia 28 października klasa 7a wzięła udział w spacerze online po fragmencie wystawy Muzeum POLIN. Przewodnik muzeum rozmawiał z uczniami m.in. o tradycjach i zwyczajach żydowskich, towarzyszących wchodzeniu w dorosłość. Organizacja wydarzenia: p.Agata

Projekt Bakcyl

21 i 28 października uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w Projekcie BAKCYL, przygotowywany przez Warszawski Instytut Bankowości. W ramach tego projektu zostały przeprowadzone lekcje on-line na temat: „Twoje pieniądze” i „Od oszczędzania do inwestowania”. Uczniowie w czasie zajęć dowiedzieli się m.in.: jak mądrze oszczędzać i inwestować, jak chronić swoje dane osobowe, jak zachować się bezpiecznie względem socjotechnik stosowanych przy wyłudzaniu pieniędzy oraz wiele innych ważnych praktycznych informacji zostało przekazane uczniom. Organizacja projektu: p.Agata

Wystawa z Muzeum Powstania Warszawskiego

Od 20 października można w szkole oglądać wystawę z Muzeum Powstania Warszawskiego pt. „Zawsze w biegu. Jan Rodowicz ps.Anoda”. Wystawa zdjęć wielowymiarowo pokazująca postać Jana Rodowicza „Anody” – wraz z rodziną i przyjaciółmi, jako uczestnika konspiracji, kawalera orderu Virtuti Militari, potem wesołego studenta i jednego z „Zośkowców” na zjazdach koleżeńskich. Na wystawie znalazło się 48 archiwalnych zdjęć, z których część jest mało znana publiczności, pochodzą z archiwów instytucji i kolekcji prywatnych. Fotografie zostały dobrane tak, by przybliżyć postać i osobowość legendarnego żołnierza AK, odpowiedzialnego dowódcy, ale przede wszystkim wspaniałego kolegi. Jan Rodowicz „Anoda” w wieku 26 lat doświadczył i osiągnął tak wiele, że jego życiorysem można by obdzielić kilku ludzi, jego śmierć zaś stała się symbolem okrucieństwa komunistycznych władz wobec pokolenia gotowego na najwyższe poświęcenie. Bliskie mu osoby podkreślały cechy jego charakteru, dzięki którym zjednywał sobie powszechną sympatię i przyjaźń. Wyróżniała go przede wszystkim wyjątkowa otwartość na drugiego człowieka i gotowość do niesienia pomocy bez względu na okoliczności. Organizacja wystawy: p.Agata

Święto Szkoły Podstawowej

Bł. Honorat Koźmiński – wzór chrześcijanina i polskiego patrioty, patron naszej szkoły, na którego cześć, tradycyjnie już co roku w październiku obchodzimy Patronalne Święto Szkoły Podstawowej. W tym roku świętowaliśmy 14 października. Uroczystości rozpoczęły się od Msza Święta o godz. 9.00, w trakcie której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Następnie uczniowie klas pierwszych przedstawili swój program artystyczny, a po programie wraz z dyrekcją i rodzicami udali się na poczęstunek. Tradycyjnie klasy pierwsze posadziły na terenie szkoły drzewko. Uczniowie z klas IV-VI po Mszy św. i śniadaniu wzięli udział w grze o bł. Honoracie. Dla klas VII-VIII był to czas formacji duchowej i pogłębiania wiedzy na temat życia i działalności patrona szkoły. Uczniowie wspólnie z o.Rafałem i wychowawcami mogli skonfrontować się z różnymi aspektami wiary poprzez pytania i odpowiedzi.

Kiermasz taniej książki

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła." – W.Szymborska.

W dniach 13-14 października 2020r. w szkole odbył się kiermasz taniej książki zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Wszystkie książki wyeksponowane były na stołach. Zarówno ci młodsi jak i starsi mogli tutaj znaleźć coś dla siebie. Począwszy od książek ilustrowanych, bajek i opowiadań aż po książki przygodowe. Można było zakupić książki po bardzo atrakcyjnych cenach. Kiermasz miał na celu przede wszystkim popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Książki nie tylko uczą, ale i bawią. Organizacja wydarzenia: p.Agata

Warsztaty historyczne z Muzeum Niepodległości

Dnia 9 października odbyły się warsztaty historyczne prowadzone przez edukatora z Muzeum Niepodległości. W klasie 6b tematem warsztatów był „Józef Piłsudski, rewolucjonista, brygadier i marszałek”. W czasie zajęć zaprezentowano uczniom postaci Józefa Piłsudskiego oraz jego wkładu w tworzenie niepodległego państwa polskiego. Uczeń poznał okoliczności odzyskania niepodległości i trudności pierwszych lat wolności. Natomiast w klasie 4a tematem warsztatów była „Moda na patriotyzm. Czy bycie patriotą to wyłącznie męskie zajęcie? W czasie zajęć ukazano różne postacie które były zaangażowane w działalność patriotyczną, ze szczególnym podkreśleniem aktywności kobiet zaangażowanych w ważne wydarzenia z historii Polski. Organizacja wydarzenia: p.Agata

Dzień Tabliczki Mnożenia

Październik rozpoczął się dla 4 klas obchodami X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie w formie zabawy i kreatywnych zadań przypominali sobie mnożenie liczb naturalnych. Odbył się także konkurs na Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zaszczytne tytuły otrzymali:
Michał U. 4a
Jakub S. 4b.
Jako ciekawostkę młodzi matematycy poznali także chiński sposób mnożenia liczb.

Dzień Chłopaka

30 września uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w organizowanej przez wychowawców wycieczce do kina Wisła na film pt. "Tarapaty 2".

Wyjście 7ab do Kampinosu

W piękny słoneczny piątek 25 września klasy: 7a i 7b wyruszyły na wędrówkę do wschodniej części Puszczy Kampinoskiej na zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników PAN w ramach Festiwalu Nauki. Uczniowie odkrywali tajemnice lasu, uczyli się rozpoznawania gatunków drzew i krzewów Puszczy Kampinoskiej, poznali działania ochronne tam prowadzone a także rolę i funkcje lasów w gospodarce.

Egzamin na Kartę Rowerową

Dnia 14 września uczniowie klas 6ab przystąpili do egzaminy teoretycznego na Kartę Rowerową. Natomiast dnia 23 września odbył się egzamin praktyczny. Wszystkim którzy zdali serdecznie gratulujemy!!!

Zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską

Dnia 22 września w klasach Iab, IIab, IIIa, Va odbyły się zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską. W klasach pierwszych zajęcia odbyły się na temat bezpiecznego poruszania się pieszego po drodze. W klasach drugich edukatorki ze Straży Miejskiej mówiły jak żyć bez przemocy. W klasie piątej była mowa na temat bezpieczeństwa w sieci. Natomiast uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w zajęciach pt. „Przyjaciele zwierząt”.

Zajęcia historyczne z Muzeum Niepodległości

Dnia 25 września kustosz Muzeum Niepodległości poprowadził zajęcia historyczne w klasach IIab i IIIa. „Śledztwo w sprawie orła białego” to zajęcia na których uczniowie poznali ciekawe i niekiedy zaskakujące przemiany wizerunków herbowych z orłem białym, które dokumentowały związki pomiędzy rodami panującymi w Polsce i w innych państwach europejskich. Podczas warsztatów uczniowie zastanawiali się, dlaczego herb danej rodziny posiada taki, a nie inny wizerunek.

Rajd rowerowy klas 7-8

W drugim tygodniu nauki, w piękny słoneczny piątkowy dzień 11.09 odbył się Rajd Rowerowy uczniów klas 7-8. Miłośnicy dwóch kółek przejechali szlakiem wzdłuż Wisły do Lasu na warszawskich Młocinach. Na miejscu odbyły się zajęcia sportowe, integracyjne, krajoznawcze z elementami ekologii a także ognisko z pieczeniem kiełbasek i zawody rowerowe MTB. W zawodach wzięło udział 20 chłopców oraz 18 dziewcząt. Najlepsze wyniki osiągnęli:
Kat. Dziewcząt:
1m Bernadetta Szczerbicka z czasem 20'12"
2m Zofia Usowska z czasem 20'21"
3m Hanna Okruszko z czasem 21'55"
Kat. Chłopców:
1m Marcin Tesla, czas 15'13"
2m Piotr Wiciński, czas 16'27"
3m Szymon Piwowarczyk, czas 16'57"
Wszystkim, którzy odważyli się wziąć udział i podjąć niełatwą rywalizację na trasie, serdecznie gratulujemy.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

1 września wspólnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Niech wzajemne wsparcie i oddanie przynosi zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci. Niech nowy rok szkolny będzie bogaty w sukcesy dydaktyczne i wychowawcze.