Z ŻYCIA SZKOŁY - 2023/2024

Wyniki egzaminów

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Dobiegł końca intensywny czas nauki i zdobywania nowych umiejętności. Po całorocznych trudach i radościach roku szkolnego 2023/2024, przyszła pora na uroczyste zakończenie. W czwartek 20 czerwca żegnali się ze szkołą najstarsi uczniowie. O godz. 16:00 w kaplicy została odprawiona Msza św., podczas której dziękowali Bogu za wszelkie otrzymane łaski. Niedługo po niej, na dużej sali gimnastycznej, wygłoszono okolicznościowe przemówienia, rozdano nagrody i prezenty. Nastąpił również moment uroczystego przekazania sztandaru uczniom klas siódmych. Natomiast pozostali uczniowie kl. I-VI otrzymali swoje świadectwa i modlili się wspólnie na Eucharystii w piątek 21 czerwca. Po zakończonych uroczystościach wszyscy udali się na zasłużone wakacje.

Bal Ósmoklasistów

13 czerwca odbył się w naszej szkole bal Ósmoklasistów, którzy wraz z młodszymi kolegami i koleżankami mogli uczcić koniec edukacji w naszej szkole. Na początku uczniowie zatańczyli pięknego poloneza przed swoimi rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi a następnie bawili się w rytm dyskotekowych hitów.

Festyn rodzinny

9 czerwca odbył się festyn, podczas którego obchodziliśmy szkolne Święto Rodziny. Niedzielne spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy św. pod przewodnictwem prowincjała Braci Mniejszych Kapucynów – br. Pawła Szymali. Po wspólnej modlitwie dziękczynnej za dar naszych rodzin, rozpoczęła się biesiada i moc atrakcji. Były zabawy dla dzieci i rodziców, malowanie twarzy, robienie warkoczyków, warsztaty bębniarskie, warsztaty z ceramiki, zamek dmuchany, trampolina, alpaki, kiermasz książek, stoisko misyjne i Wojskowego Centrum Rekrutacji. Odbył się także Dzień Sportu, podczas którego dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i rodziny, aby wspaniale spędzić czas.

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny,
który odbędzie się 9 czerwca na terenie naszej szkoły.

Program festynu:
9:00 – 10:00 zgłoszenie obecności i odbiór wejściówek.
10:00 – Msza św.
11:00-14:00 – Dzień sportu - uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć udział w 4 konkurencjach sportowych. Medale dla najlepszych sportowców w szkole zostaną rozdane po festynie.
11:00-14:30 – różne atrakcje dla najmłodszych, m. in. malowanie twarzy, warkoczyki, warsztaty ceramiczne, warsztaty – bębny, zamek dmuchany, animacje i zabawy z wodzirejem przy scenie. Biorąc udział w różnych aktywnościach dzieci otrzymają pieczątki, a po uzyskaniu 3., będą mogły odebrać w kawiarence darmowy popcorn lub watę cukrową.
11:00-14:30 – punkt gastronomiczny (grochówka i kiełbasa z grilla), kawa, herbata, woda, lody, kiermasz ciast i innych wypieków.

Ważne informacje!
· Prosimy o wcześniejsze przybycie na festyn, aby zapobiec kolejce przy odbiorze wejściówek.
· Prosimy o uwzględnienie ograniczonej liczby miejsc parkingowych w okolicy szkoły. Na teren szkolny będą mogły wjechać TYLKO samochody z obsługi imprezy.
· Dochód ze sprzedaży w kawiarence oraz zebrane ofiary z punktu gastronomicznego będą przeznaczone na atrakcje dla dzieci oraz organizację przyszłorocznego festynu. Z góry dziękujemy za hojność oraz wyrozumiałość i uprzejmie prosimy o przygotowanie GOTÓWKI (nie będzie możliwości płacenia w formie elektronicznej).

Zielona Szkoła 4-8

27 maja uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami udali się na trzydniową Zieloną Szkołę na Mazury. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, doskonalenie umiejętności życia w grupie oraz poznawanie mazurskich miast, obiektów sakralnych , krajobrazów i lokalnych atrakcji.
Pierwszym puntem wycieczki był Reszel oraz Święta Lipka, gdzie uczniowie poznali historię tych miejsc oraz wysłuchali koncertu na wyjątkowych, bo posiadających ruchome figurki, organach. Dzień dopełniły zabawy integracyjne oraz dyskoteka.
Drugi dzień to wizyta u dzikich zwierząt w Kadzidłowie, szkoła przetrwania , kajaki oraz ognisko i wieczorna gra terenowa.
Ostatniego dnia uczniowie udali się do Wilczego Szańca, bo poznać trochę historii w byłej kwaterze Hitlera.
Oprócz wielu codziennych aktywności i spędzania czasu razem, wyjazd uzupełniła piękna pogoda,

Wyjazd do Grzybowa 1-3

Piękna majowa aura zachęca do wypraw na łono natury, dlatego uczniowie klas I-III wybrali się w dniach 23 i 24 maja do Grzybowa. W Stowarzyszeniu Ekologiczno-Kulturalnym „Ziarno” uczestniczyli w wielu ciekawych warsztatach. Poznali proces powstawania chleba od ziarenka do razowego bochenka oraz mogli zrobić własną bułkę. Dowiedzieli się o ważnej roli w przyrodzie owadów zapylających. Wykonali świece woskowe tradycyjną metodą oraz dowiedzieli się dużo ważnych informacji o pszczołach i produkcji wosku. Poznali tradycje regionu sannicko-gąbińskiego, a także mieli możliwość wycięcia własnej wycinanki. Oczywiście nie zabrakło bezpośredniego spotkania z naturą. Uczniowie zobaczyli różne rośliny zielarskie i uprawę borówki. Największą frajdę dzieciom sprawiło karmienie krów oraz odwiedziny stada owiec na łące.

Teraz twój ruch

W dniu 8 maja w naszej szkole odbyło się w dwóch turach spotkanie z szachistkami: Izabelą Siekańską - byłą mistrzynią Polski z 1990 roku oraz z jej córką Zuzanną Siekańską – wielokrotną uczestniczką mistrzostw Polski i Europy. Jego hasłem były słowa „Teraz twój ruch”. W czasie spotkania szachistki zachęcały do gry w szachy i ukazały jej wartość. Wspomniały, że grać w szachy może każdy człowiek, także ten niepełnosprawny. Następnie przekazały informacje o regułach gry w szachy, zasadach poruszania się na planszy, wartościach figur, sposobie bicia. Wytłumaczyły na czym polega „symultana”, w którą uczniowie zagrali z p.Zuzanną. Uczniowie zostali także zachęceni do śledzenia turnieju Europy, który wtedy odbywał się w Warszawie oraz udziału w innych rozgrywkach.

Instytut Pamięci Narodowej

W środę 15 maja trzecioklasiści w Instytucie Pamięci Narodowej, poznali historię Psa Ciapka, wiernego towarzysza polskich lotników podczas II wojny światowej. Ciapek przybliżył dzieciom trochę polskiej historii oraz zmagania polskich lotników walczących u boku zachodnich aliantów.

Centrum Olimpijskie

Dnia 14 maja klasa 3. wybrała się na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego, gdzie uczestniczyła we wspaniale przygotowanej lekcji pt.: Pochodnia olimpijska. Uczniowie poznali historię igrzysk olimpijskich, dowiedzieli się, jak "powstaje" ogień olimpijski i w jaki sposób jest transportowany do miejsca igrzysk. Po zapoznaniu się z różnymi projektami pochodni na przestrzeni lat, na dzieci czekało specjalne zadanie, a mianowicie zaprojektowanie swojej własnej pochodni olimpijskiej. Zwieńczeniem wycieczki było oglądanie medali niektórych sportowców, sprzętu na którym zdobywali zaszczytne miejsca oraz podziwianie "Tłustego Bąka" na którym pływał i odprawiał Mszę świętą Karol Wojtyła.

Manufaktura cukierków

W ostatnim dniu trzydniowego maratonu wycieczek, uczniowie z 3 klasy zakosztowali troszkę słodyczy. W Manufakturze Cukierków mogli zobaczyć cały proces powstawania pysznych słodkości, poznać produkty z jakich robione są barwniki oraz własnoręcznie ukrecić duuuuużego lizaka 🙂

Brąz na zawodach piłki nożnej

22 maja reprezentacja chłopców z klas 4 i 5 wzięła udział w "Wiosennym" Turnieju piłki nożnej. Chłopaki wywalczyli brązowy medal. Gratulacje!

Przedstawienie "Brzydkie kaczątko"

Dzieci z kółka teatralnego kl. I-III 21 maja zaprezentowały przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”. Spektakl wyraźnie przypadł do gustu oglądającym, na co wskazywały żywe reakcje publiczności i gromkie brawa. Ufamy, że przesłanie baśni Andersena zapadło w sercach dzieci i rodziców, którzy obejrzeli przedstawienie.

Majowe wycieczki klas pierwszych

Podczas trwających egzaminów ósmoklasisty, uczniowie klas pierwszych udali się w kilka interesujących miejsc w Warszawie. Pierwszym z nich było Muzeum Niepodległości i lekcja pt. „Patriotyczny zwierzyniec”. Dowiedzieli się tam sporo ciekawostek związanych z ulubionymi zwierzętami ojców niepodległości. Przespacerowali się także po Starym Mieście i odwiedzili Ogrody Królewskie. Następnego dnia wybrali się do Stacji Muzeum, aby poznać historię kolei, podziwiać zabytkowe lokomotywy, parowozy, wagony oraz niezwykłą wystawę modeli pociągów. Trzeciego dnia pojechali do Świątyni Opatrzności Bożej, by pomodlić się w tym wyjątkowym miejscu, które stanowi wotum wdzięczności za opiekę Bożą nad naszym krajem. Obejrzeli tam także Ruchomy Teatr XXI wieku dla Dzieci, przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii Polski.

Egzaminy Ósmoklasistów

Pierwsze państwowe egzaminy już za naszymi ósmoklasistami.
W kolejnych dniach uczniowie mierzyli się z językiem polskim, matematyką, oraz językiem obcym. Jesteśmy przekonani, że dali siebie wszystko!

Przystanek Historia

Dzieci z klas 2a i 2b odwiedziły Przystanek Historia i wzięły udział w zajęciach poświęconych Baśce Murmańskiej. Była to niedźwiedzica polarna przygarnięta przez żołnierzy I Korpusu Polskiego, która stała się ich towarzyszem broni. Uczniowie obejrzeli filmik, w którym Baśka opowiedziała o niepodległości. Następnie rysowali ,,zdjęcia, które odnosiły się do życia niedźwiedzicy Baśki. Dzieci miały okazję wspólnie zbudować z klocków Twierdzę Modlin.

Spacer po Starówce 2ab

Spacerując wąskimi uliczkami Starówki, poznamy magiczne miejsca i poszukamy śladów warszawskich legend. Dowiemy się, skąd się wziął kamienny niedźwiedź, gdzie mieszkał Bazyliszek i czy szabla króla Zygmunta jest naostrzona. Spacer uatrakcyjni zabawa w improwizowany teatr lub gra Raz, dwa, trzy, Bazyliszek patrzy...

Wyjście do ZOO

10 maja uczniowie klasy 6 udali się do warszawskiego ZOO, aby uczestniczyć w wyjątkowej lekcji o gadach i płazach. Podczas niej dowiedzieli się jakie są różnice miedzy nimi, mieli kontakt z żywymi zwierzętami - żółwiami, jaszczurkami, gekonem, wężami oraz eksponatami m.in. wylinkami, skórami, pancerzami. Po tej wspaniałej lekcji pełnej nowych doświadczeń udali się na spacer po ZOO, aby odwiedzić pozostałe zwierzęta.

Apel majowy

30 kwietnia odbył się uroczysty apel związany z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. W krótkiej scence wystąpili uczniowie klas 8 i 7a. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała pani Dorota. Kostiumy wypożyczyła pani Kasia. Za dekoracje i pomoc w przygotowaniu sali dziękujemy pani Ani, bratu Rafałowi oraz paniom Patrycji i Klaudii z uczniami.
Po części artystycznej wspólnie pomodliliśmy się, śpiewając apel Jasnogórski. Na gitarze akompaniowała siostra Joanna.

Wizyta w Zamku Królewskim

Klasy drugie odwiedziły Zamek Królewski i uczestniczyły w zajęciach ,,Król i jego dwór. Uczniowie poznali apartamenty ostatniego króla Polski a przez to samego monarchę i jego czasy. Szukali odpowiedzi na wiele pytań. Czym różnią się sale oficjalne od prywatnych? Czy w królewskich pokojach można odnaleźć zaszyfrowane informacje? Którędy wchodzono na spotkanie z gospodarzem Zamku? Jak należało wykonać wytworny ukłon? Dlaczego łoże Stanisława Augusta jest takie małe? Który z dworzan przynosił królowi śniadanie? Ile czasu trwało ubieranie monarchy?

Rekolekcje wielkopostne

„Drużyna Jezusa” - to hasło tegorocznych rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w naszej szkole w dniach 13-15 marca. Uczniowie poznawali najbliższych współpracowników Jezusa, czyli dwunastu Apostołów. Pomimo różnorodności utworzyli grupę, która w mocy Ducha Świętego poniosła w świat naukę Chrystusa. To od nich nasi młodzi uczyli się, jak dać się powołać Jezusowi do Jego współczesnej drużyny i świadczyć o Bożej miłości wobec innych ludzi.

Każdy dzień rekolekcyjny był wypełniony wieloma atrakcyjnymi zajęciami i warsztatami, które pomogły uczniom w owocnym przeżyciu tego czasu. Nie zabrakło katechez, które głosił br. Rafał – kapelan szkoły oraz s. Bożena Górska. Przygotowano również wyjątkową kaplicę, nawiązującą swoim wystrojem do miejsca powołania pierwszych uczniów. W niej można było adorować Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

W piątek 15 marca oraz następnego dnia w sobotę, rodzice i nauczyciele mieli także swój czas na przemyślenia i modlitwę. Konferencje o nawróceniu głosił ks. Michał Turkowski. W niedzielę 17 marca o godz. 12:00 została odprawiana Msza św. dla całej społeczności szkolnej, która zakończyła tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

Bal karnawałowy

8 lutego w ostanie dni karnawału odbył się szkolny bal. Wszyscy wspaniale bawili się w przy dobrej muzyce i atrakcjach przygotowanych przez wodzireja. Uczniowie zaprezentowali się w różnych ciekawych przebraniach.

Wyjście na łyżwy klas 5-8

Ostatniego dnia przed feriami uczniowie klas 5-8 pod opieką wychowawców wybrali się na lodowisko. Zimowa aura sprzyjała temu, aby na sportowo spędzić czas.
Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii 🙂

Orszak Trzech Króli 2024

Kilka rodzin z naszej szkoły uczestniczyło w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami Warszawy 6 stycznia. Pięknie przebrani w zielone szaty stanowili dwór króla Azji. Hasłem Orszaku 2024 było zawołanie „W jasełkach leży!”. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za zaangażowanie w tak ważne i niezwykłe wyznanie wiary w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej oraz do zapoznania się ze sprawozdaniem z całego wydarzenia.
Mamy nadzieję, że zachęcimy Was do jeszcze liczniejszego udziału w Orszaku za rok.

Konkurs Piosenki Świątecznej

4 stycznia odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Konkurs Piosenki Świątecznej, który powstał z uczniowskiej inicjatywy. Wielu śmiałków zaprezentowało swój talent i spośród nich Jury wybrało najlepsze wykonania oraz wyróżnienia w kategorii klas 1-4 i 5-8.
Cieszymy się, że wzięliście udział w naszej zabawie. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, panu Arturowi za pomoc i współpracę a Siostrze Dyrektor za docenienie naszej inicjatywy i organizacji.
Tosia, Weronika i Ula

Liczymy, że właśnie została zapoczątkowana w naszej szkole nowa tradycja!

Imieniny Siostry Dyrektor i Wigilie klasowe

Wspólny ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia, czyli 22 grudnia, obchodzony jest w naszej szkole wyjątkowo z różnych powodów. Pierwszy z nich, to imieniny Siostry Dyrektor Ewy Krężlik. Rano na dużej sali gimnastycznej została odprawiona Msza św. w jej intencji. Po wspólnej modlitwie była okazja do złożenia życzeń solenizantce. Kolejny, to ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową „Święta pachnące miłością” oraz podsumowanie udziału w roratach. Po wspólnym spotkaniu społeczności szkolnej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal, aby przeżyć następny bardzo waży element tego dnia - wigilie klasowe. W bliskim koleżeńskim gronie, przy łamaniu się opłatkiem oraz śpiewie kolęd, miło i radośnie wszyscy spędzili ten wyjątkowy czas.

Przedstawienie "Opowieść wigilijna"

W świąteczny nastrój wprawiło nas przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna" przygotowane przez uczniów klas 7 i 8 w reżyserii pani Doroty. Aktorzy wcielili się w bohaterów opowiadania Charlesa Dickensa i dwukrotnie zagrali spektakl na szkolnej scenie dnia 20 grudnia. Występ uświetnił także piękny śpiew chóru.
Bardzo Wam dziękujemy za wspaniały przekaz, trud przygotowań a także za przypomnienie ponadczasowych wartości, że ważniejsze od dóbr materialnych są dobrość i miłość do drugiego człowieka.

Przedstawienie "Balladyna"

13 grudnia cała społeczność szkolna obejrzała spektakl pt. "Balladyna" przygotowany przez uczniów klasy 8 . Dzięki wspaniałej grze aktorskiej oraz pięknej scenografii mogliśmy na moment przenieść się do świata tytułowej bohaterki z dramatu Juliusza Słowackiego. Przedstawienie wyzwoliło w nas wiele emocji i zakończyło się gromkimi brawami dla aktorów.
Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania dla uczniów klasy 8 a nade wszystko dla pani Ewy, która sprawowała opiekę nad przygotowaniami (a nawet wcieliła się w jedną z ról) !

Podwójne złoto w unihokeju młodzieży

W dniach 20-22 listopada 2023, sporych emocji dostarczyły nam reprezentacje dziewcząt i chłopców klas 7-8, wygrywając Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w Unihokeju w kat. Młodzież. Do rywalizacji stanęło 12 najlepszych Szkół z Dzielnicy.
Składamy ogromne gratulacje naszym podwójnym "złotkom" i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Warszawy, gdzie nasza szkoła będzie reprezentować Dzielnicę Bielany na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży i walczyć o tytuł Mistrza Warszawy. Na uznanie zasługuje fakt, że dziewczyny przez wszystkie mecze, zarówno w fazach grupowych jak i finałach, nie straciły żadnej bramki i z kompletem zwycięstw stanęły na najwyższym stopniu podium. Już w najbliższych dniach dziewczęta podejmą sportową rywalizację z Dzielnicą Śródmieście i Włochy.
Więcej o naszych zmaganiach na stronie urzędu miasta. Zapraszamy do lektury.

Akcja Szkoła do Hymnu

10 listopada nasza szkoła wraz z blisko 20 tysiącami innych placówek wzięła po raz kolejny udział w akcji "Szkoła do Hymnu". O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zebrała się, aby wspólnie odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego" świętując tym 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel dopełniła modlitwa za Ojczyznę, jej mieszkańców i poległych w Jej obronie.

Zapraszamy także do obejrzenia relacji fotograficznej z akcji "Drzwi do Niepodległej".

zamek_2023_24fjm6

Zamek Królewski

8 listopada uczniowie 3. klasy wybrali się na lekcję muzealną pt.: "Król i jego dwór" do Zamku Królewskiego. Zwiedzając królewskie komnaty dzieci dowiedziały się jak kłaniać się przed królem, po co królowi trzy przedpokoje, jakie potrawy najbardziej lubił jadać król Stanisław August i w jakiej pozycji musiał spać, aby zmieścić się na swoim małym łóżku.

Hejnalistka

W ostatnim dniu października uczniów 3. klasy odwiedził wyjątkowy gość - pani ze Straży Miejskiej która jest....? Hejnalistą! Uczniowie mogli posłuchać historii hejnału mariackiego, ale również poznali hejnał warszawski. Na koniec spotkania, klasa odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego do melodii zagranej przez hejnalistkę na trąbce.

Szkolny Bal Wszystkich Świętych

Pod koniec października obchodzimy Szkolny Dzień Wszystkich Świętych, aby na nowo uświadomić sobie, że naszym przeznaczeniem jest niebo. Święci wspaniale pokazują, że na różnych drogach życia można osiągnąć doskonałą miłość i na wieki radować się obecnością Bożą. 30 października uczniowie mogli przebrać się za wylosowanego, bądź wybranego świętego i bawić się na szkolnym balu Wszystkich Świętych.

Zajęcia edukacyjne i zwiedzanie Powązek Wojskowych klas 4-8

W ostatni piątek października uczniowie klas 4-8 udali się na edukacyjne zwiedzanie, pod okiem przewodników, Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach. Uczniowie poznali historię nekropolii a także nawiedzili kwatery żołnierzy walczących w polskich powstaniach, a także w I i II Wojnie Światowej oraz pomniki i tablice pamiątkowe w tym najsłynniejszy Gloria Victis. Przeszliśmy Aleją Zasłużonych, nawiedziliśmy kwatery:
> Harcerskiego Batalionu AK “Zośka” – zwaną kwaterą Szarych Szeregów z grobami Alka, Rudego i Zośki,
> katastrofy lotniczej w Smoleńsku z 10.04.2010 roku
> Dolinki Katyńskiej i kwatery na Łączce
> zasłużonych dla świata kultury, nauki i sportu m.in.: Władysława Szpilmana, Jana Brzechwy, Krzysztofa Baczyńskiego, Zofii Nałkowskiej, Władysława Broniewskiego, dr Zbigniewa Religi, Ireny Szewińskiej, Emiliana Kamińskiego.
To była cenna lekcja historii.

Chętni uczniowie zajęli się także opuszczonymi i zaniedbanymi grobami sprzątając je i zapalając znicze. Dziękujemy za Wasze dobre serce i zaangażowanie!

Tydzień misyjny

Tydzień misyjny w Kościele jest szczególnym czasem pamięci o dziełach misyjnych prowadzonych na całym świecie. Nasza społeczność szkolna obchodziła go jako kolorowy tydzień w dniach 23-27 października 2023 r. Każdego dnia modliliśmy się za ludzi i dzieło ewangelizacji na poszczególnych kontynentach, a także ubieraliśmy się w kolory, które je symbolizują. Młodsi uczniowie zapoznali się również z działalnością Papieskich Dzieł Misyjnych, dzięki filmom animowanym „Misyjni superbohaterzy”. Była także okazja do wsparcia finansowego szkoły w Namibii, poprzez zakup rysunków dzieci do niej uczęszczających.

13 października -
Patronalne Święto Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 74

W tym roku Święto Szkoły było naprawdę wyjątkowe. Obchodziliśmy okrągły Jubileusz 30-lecia.
Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się za całą społeczność szkolną- dzieci, rodziców, nauczycieli, pracowników, przyjaciół i fundatorów.
Tego dnia także uczniowie klas pierwszych mieli swoje ślubowanie i oficjalnie dołączyli do grona uczniów naszej szkoły. Przedstawili oni swój program artystyczny i tradycyjnie posadzili drzewko.
Uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką wychowawców przygotowali piękne kartki urodzinowe z życzeniami dla szkoły. Mamy nadzieję, że wszystkie się spełnią!
Natomiast starsi uczniowie zmierzyli się z wiedzą o szkole podczas gier i zabaw na stacjach zadaniowych.
Uroczystość uświetnił także tort i wspólnie odśpiewane "Sto lat".

Niech na tą perłową rocznicę istnienia szkoły nasz patron- bł. ojciec Honorat wyprasza u Pana dużo mądrości dla nas, abyśmy mogli zamieniać dziecięce lustra w okna na świat pełen wiary, nadziei i miłości.

Wycieczka klas 4-8 do Modlina i Zakroczymia

4 października odbyła się wycieczka do Modlina i Zakroczymia dla uczniów klas 4-8. Po dotarciu do twierdzy Modlin czekała na młodzież krótka musztra i zadania terenowe. Po zrealizowaniu wszystkich zadań oraz otwarciu skrzyni ze skarbem, uczniowie usłyszeli od pani przewodnik historię twierdzy Modlin- największego w Polsce przykładu architektury obronnej. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Zakroczymia- miejsca gdzie żył i posługiwał patron naszej szkoły- bł. ojciec Honorat Koźmiński. Tam też rozpoczął on swoje dzieło zakładania ukrytych zgromadzeń zakonnych. Na koniec wycieczki odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami.

Akcja Sprzątania Świata

W piątek 22.09 odbyła się 30 Terenowa Akcja Sprzątania Świata pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia, w której udział wzięli uczniowie klas 6-8. Koordynatorem w/w akcji wolontariackiej na terenie szkoły była P.Ewa Szyszko, wychowawczyni klasy 7B. W tym roku przyświecało nam hasło "Sprzątanie łączy ludzi". Szkolną akcją objęliśmy teren Lasu Bielańskiego, Kępy Potockiej, Stawów Kellera oraz osiedle Ruda, Marymont i Potok. Zaangażowanie uczniów przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Dziekujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom, którzy wzięli udział w tej żywej lekcji ekologii. Zebraliśmy mnóstwo śmieci ok. 90 kg plus duże gabaryty typu stare krzesła, stół a nawet wózek dziecięcy. Jesteśmy zdumieni faktem, jakich nietypowych znalezisk dokonaliśmy ale jednocześnie pewni, że te działania pozytywnie wpłyną na postrzeganie konieczności segregacji śmieci i postawy proekologiczne naszych uczniów i całej społeczności szkolnej.

Jesienne nutkobranie - kl.1

„Poranki muzyczne” w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej stały się celem wyprawy pierwszoklasistów w dniu 27 września. Podczas koncertu „Jesienne nutkobranie”, zagranego przez młodych artystów na skrzypcach i fortepianie, mali widzowie mogli doświadczyć niezwykłego spotkania z muzyką klasyczną. Nie był to jednak jedyny punkt wycieczki tego dnia. Spacerując uliczkami Starego Miasta, najmłodsi uczniowie dotarli także do Kościoła Przemienienia Pańskiego Braci Kapucynów, gdzie dawniej posługiwał patron szkoły – bł. Honorat Koźmiński. O kościele i jego historii opowiedział nasz kapelan.  Nie zabrakło także modlitwy przy relikwiach błogosławionego kapucyna.

Warszawski Festiwal Nauki - kl.7ab

25 września klasy 7a i 7b udały się na warsztaty chemiczne "Chemia na co dzień" w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki do Mazowieckiego Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych UKSW. Młodzi doktoranci przeprowadzili bardzo ciekawe doświadczenia połączone z fachowa dawką wiedzy i teorii. Tu kwasy miały swoje zasady, sole pięknie kwitły, lód był nie tylko zimny a każdy mógł stać się prawdziwym detektywem z kryminalnych zagadek. Dziękujemy P. Lidii za zorganizowanie wyjścia.

Warszawski Festiwal Nauki - kl.6

Dnia 26 września uczniowie klasy 6 udali się na lekcję do Instytutu Biologii Doświadczalnej w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki. Uczestniczyli w zajęciach o budowie i funkcjonowaniu komórek - organelli i ich funkcji.

W galerii lalek Teatru Baj- kl.1

W ramach Festiwalu Nauki 25 września uczniowie klas pierwszych wybrali się do Teatru Baj. Tam mieli okazję zobaczyć wystawę „Bohaterowie leśnych kniei” w Galerii Lalek i porozmawiać z ich twórcą.

Jesienne wyjście klas 2ab

Uczniowie klas drugich udali się na wędrówkę do Uroczyska Młociny. Poszukiwali oznak jesieni - jej kolorów oraz kształtów. Był również czas na zabawę i integrację.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

4 września 2023 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Msza św. o godz. 10:00 zgromadziła całą społeczność szkolną, aby dobremu Bogu zawierzyć czas nauki i wychowania w szczególnym roku jubileuszu 30-lecia szkoły. Po zakończeniu Eucharystii Siostra Dyrektor wygłosiła przemówienie. Następnie uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, aby przywitać się po wakacjach. Niech w nowy rok szkolny Duch Święty niesie wszystkich na skrzydłach wiary i rozumu ku lepszemu poznaniu dobra, prawdy i piękna.