Kilometry dla Niepodległej

Nauczyciele WF zapraszają uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wzięcia udziału w wyzwaniu sportowym pod hasłem Kilometry Dla Niepodległej.

Regulamin:

Cel wyzwania:
Uczczenie 103 rocznicy odzyskania niepodległości Polski na sportowo
Promowanie aktywności fizycznej i wspólnego aktywnego spędzania czasu w gronie rodziny

Zasady wyzwania:
W dniach 11 – 14 listopada 2021 roku pokonaj dystans minimum 10 kilometrów ( biegiem, nordic walking, spacerem, marszem, marszobiegiem, rowerem, na rolkach lub inną ulubioną formą aktywności ).
Kilometry realizujesz tam, gdzie aktualnie przebywasz (preferowana aktywność to: stadion, ścieżki biegowe w parkach, lasach, ogrodach botanicznych, gdyż tam nie obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa)
Zaproście do zabawy rodziców i rodzeństwo

Pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa (nigdy nie biegajcie sami a także przed wysiłkiem zróbcie 5-6 minutową rozgrzewkę aby rozgrzać mięśnie i stawy oraz pobudzić serce i umysł do zwiększonej pracy
Pamiętajcie o zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego podczas aktywności

W wyzwaniu Kilometry dla niepodległej 2021 mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek i poziom wytrenowania, pod warunkiem, że pozwala na to ich stan zdrowia i samopoczucie oraz nie otrzymali pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub nie mają charakterystycznych dla niego objawów.

Osoby przebywające na kwarantannie w dniach 11-14 listopada, mogą także podjąć wyzwanie, jednak musi nastąpić to po zakończeniu trwającej izolacji i nie później niż do dnia 24 listopada 2021 r. Dla tych osób wyzwanie trwa także 4 dni z rzędu. O tym fakcie należy poinformować organizatora.

Kilometry z aktywności z poszczególnych dni można sumować tzn. jednego dnia można przespacerować 5 km, drugiego dnia przebiec 3 km a trzeciego dnia przejechać rowerem. Minimalna liczba kilometrów to 10 (jednak im więcej tym lepiej). Nie sumujemy natomiast kilometrów całej rodziny. Każdy zalicza kilometry indywidualnie dla siebie.
Każdą aktywność należy zarejestrować na telefonie w DOWOLNEJ aplikacji mierzącej odległość lub w zegarku z tą funkcją i zdjęcie lub zrzuty ekranu z tych aktywności przesłać na Discorda w wiadomości prywatnej do P. Ewy Szyszko bądź na maila szyszko.ewa@wp.pl do dnia 18 listopada 2021
W przypadku aplikacji mierzącej kroki, przyjmuje się przelicznik 1000 kroków=800m

Nagrody:
wszystkie osoby, które wezmą udział w wyzwaniu i pokonają dystans min. 10 km, zostaną nagrodzone oceną celującą (jako cząstkową z zajęć WF)
wśród osób z największą liczbą przebytych kilometrów w kategorii dziewcząt i chłopców na poziomie każdej klasy, zostaną wręczone pamiątkowe medale a także rozlosowane drobne nagrody upominki typu: smyczki do kluczy, chusty wielofunkcyjne typu buff, worki sportowe itp.

POWODZENIA ŻYCZĄ ORGANIZATORZY: NAUCZYCIELE WYCH.FIZ.
Ewa Szyszko i Jakub Kurcewicz