Zajęcia dodatkowe - Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 74

Przejdź do treści

Menu główne:

Przedmioty > Edukacja wczesnoszkolna
W ramach świetlicy szkolnej dzieci mogą uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych:


• To wydarzyło się naprawdę! – kółko historyczne
• W krainie baśni i legend
• Gry planszowe
• Kółko matematyczne
• Koła językowe:
 j. angielski
 j. włoski
 j. niemiecki
 j. francuski
• Zajęcia sportowe:
 tenis ziemny
 tenis stołowy
 gry i zabawy z elementami korektywy
• Zajęcia artystyczne:
 teatralne
 recytatorskie
 baletowe

 To wydarzyło się naprawdę! – kółko historyczne

Bohaterami wydarzeń, którymi zajmujemy się  w tym roku szkolnym, są Polacy żyjący w XIX wieku. Nie tylko walczyli w powstaniach, ale również ciężko pracowali, dokonywali odkryć, prowadzili badania naukowe przypominając całemu światu, że Polacy żyją, a Polska powinna wrócić na mapę Europy.
Wyruszamy nad Bajkał, aby dzięki Benedyktowi Dybowskiemu, poznać  tajemnicę rybki gołomianki. Z Henrykiem Arctowskim i Antonim Dobrowolskim płyniemy na statku "Belgica" na pierwszą wyprawę naukową do Antarktyki. Razem z Józefem Warszewiczem szukamy w Amazonii nieznanych gatunków orchidei.


 W krainie baśni i legend

„Baśnie są bardziej niż prawdziwe, nie dlatego iż mówią nam, że istnieją smoki, ale że uświadamiają, iż smoki można pokonać.”
G.K. Chesterton

Na kółku baśniowym poznajemy baśnie i legendy z różnych krajów i kontynentów. Forma jest tradycyjna, bo baśń nie wymaga nowoczesnej oprawy – nauczyciel czyta, a dzieci słuchają robiąc w tym czasie to, na co mają ochotę: rysują, malują, lepią, po prostu siedzą, albo leżą... Całkiem dobry sposób na spędzenie piątkowego wczesnego popołudnia.

 Gry planszowe

Zajęcia pozalekcyjne „Gry planszowe” uczą trudnej sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej – przegrywania, zasad komunikacji, kontrolowania emocji oraz rozwijają pamięć i uwagę. Kształtują postawy takie jak: uczciwość, szacunek, ciekawość, wytrwałość, kreatywność, przedsiębiorczość.  Pozwalają na rozwijanie umiejętności kluczowych, takich jak: czytanie, liczenie, rozumowanie. Gramy m.in. w: halmę, samotnika, młynek, domino, warcaby angielskie, szachy, chińczyka, backgammona, dobble, reversi, scrabble, 5 sekund. Dołącz do Nas!


 Zajęcia teatralne

Mali miłośnicy teatru już nie muszą siedzieć na widowni i podziwiać aktorów grających na scenie. Tym razem sami mogą zasmakować przygody z teatrem uczestnicząc w zajęciach teatralnych. Tu gra aktorska jest zabawą. Przy okazji dzieci poznają czym jest praca ze scenariuszem, dobór strojów i muzyki, tworzenie scenografii. Uczymy się także współpracy między sobą, akceptowania siebie i innych. I to, co najbardziej motywuje nas do pracy - sprawianie innym radości naszymi występami. Zapraszamy!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego