Realizacja NPRCz - Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 74

Przejdź do treści

Menu główne:

Biblioteka

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dotyczącego wspierania w latach  2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki  pedagogiczne w zakresie  rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży,  w tym zakup nowości wydawniczych biblioteka Szkoły Podstawowej Niepublicznej Nr 74 im. bł. Honorata Koźmińskiego w Warszawie  otrzymała w  roku 2018 r.  środki  finansowe  na zakup  książek. >>> czytaj więcej


Oto wybrane książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Spotkanie z pisarką – Fanny Joly.


„…Radzę Wam dotykać, oglądać, otwierać jak najwięcej książek, kupować je lub wypożyczać, próbować czytać jak najwięcej…” – Fanny Joly

W kwietniu w naszej szkole obyło się spotkanie z panią Fanny Joly – bestsellerową francuską pisarką, która ma w swoim dorobku literackim około trzystu książek dla dzieci i młodzieży. Jej książki przetłumaczono na kilkanaście języków obcych i obsypano wieloma nagrodami.  Pani Fanny Joly opowiedziała jak powstawały jej książki - od napisania tekstu "na brudno", znalezienia wydawcy, ilustratora, do wydrukowania. Najbardziej znane w Polsce są książki o Pralince oraz Pensjonat Muszelka. W czasie spotkania można było kupić książki autorki i otrzymać autograf pisarki.

Akcja  czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam”


8 czerwca 2018 r. cała społeczność szkolna włączyła się w akcję zorganizowaną przez bibliotekę szkolną „Jak nie czytam jak czytam”. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa.

Akcja „Głośnego czytania”


Biblioteka szkolna zorganizowała akcję „Głośnego czytania” wybranej książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w akcji, najpierw wybierali książkę a potem czytali wybrane fragmenty. Celem akcji było zachęcenie uczniów do czytania. Czytanie rozwija  wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Kiermasz  taniej książki dla Niepodległej!!!


"Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."
                                                                                                                                     Cyceron

W dniach 6-7 września 2018r. w szkole odbył się kiermasz taniej książki zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Wszystkie książki wyeksponowane były na stołach. Zarówno ci młodsi jak i starsi mogli tutaj znaleźć coś dla siebie. Począwszy od książek ilustrowanych, bajek i opowiadań aż po książki przygodowe. Można było zakupić książki po bardzo atrakcyjnych cenach. Uczniowie byli zachwyceni!
Kiermasz miał na celu przede wszystkim popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Książki nie tylko uczą, ale i bawią. Nie zapominajmy słów naszej wielkiej poetki, Wisławy Szymborskiej - „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego