2017/2018 - Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 74

Przejdź do treści

Menu główne:

Przedmioty > Historia


Historia - Informacje  2017/2018


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Spacer edukacyjny „Historia w terenie” z IPN

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości 13 i 18 czerwca uczniowie kl. 5ab i 4ab wzięli udział w spacerze edukacyjnym poprowadzonym przez Instytut Pamięci Narodowej. W czasie spaceru uczestnicy poznali miejsca, które były świadkami listopadowych wydarzeń 1918 roku. Nie zabrakło również opowieści o marszałku Piłsudskim i miejscach z nim związanych.

Warsztaty historyczne – „Ojcowie Niepodległości”

29 maja uczniowie klasy 7 i 2 gimnazjum wzięli udział w warsztatach historycznych – „Ojcowie Niepodległości”. Warsztaty zostały poprowadzone przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej.

Spacer edukacyjny „Historia w terenie” z IPN

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości 14 maja uczniowie kl. 7 i 2 gimnazjum wzięli udział w spacerze edukacyjnym poprowadzonym przez Instytut Pamięci Narodowej. W czasie spaceru uczestnicy poznali miejsca, które były świadkami listopadowych wydarzeń 1918 roku. Nie zabrakło również opowieści o marszałku Piłsudskim i miejscach z nim związanych.

Projekt BAKCYL w gimnazjum

W ramach lekcji wiedza o społeczeństwie w kwietniu i w maju uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w Projekcie BAKCYL, przygotowywany przez Warszawski Instytut Bankowości. W ramach tego projektu zostały przeprowadzone lekcje na następujące tematy: „Finanse na całe życie”, „Pożyczaj z głową”, „Mądre inwestowanie” i „Moje pieniądze”.

„Oddziały Łupaszki” – wystawa Instytutu Pamięci Narodowej.

22 lutego klasy II G, VIIa, VIa wzięły udział w zajęciach historycznych – oprowadzaniu po wystawie „Oddziały Łupaszki”. Zajęcia poprowadził pracownik Instytutu Pamięci Narodowej – Kacper Kempisty.
Wystawa przygotowana została przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie przy współpracy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Oprowadzanie po wystawie

24 listopada klasy II, IIIab i IVab wzięły udział w zajęciach historycznych – oprowadzaniu po wystawie „ Dni Powstania – Warszawa 1944”. Oprowadzanie poprowadził pracownik Instytutu Pamięci Narodowej – dr Michał Zarychta.

Projekt BAKCYL

16 i 30 listopada uczniowie klasy VII wzięli udział w Projekcie BAKCYL, przygotowywany przez Warszawski Instytut Bankowości. W ramach tego projektu zostały przeprowadzone lekcje na następujące tematy: „Twoje pieniądze” i „Od oszczędzania do inwestowania”.

Warsztaty historyczne z Muzeum Józefa Piłsudskiego

21 listopada uczniowie klas Va i Vb oraz klasy VII wzięli udział w warsztatach historycznych, które zostały poprowadzone przez pracownika Muzeum Józefa Piłsudskiego. Tematem zajęć było: „Barwy nieobojętne”.

Warsztaty historyczne z Muzeum Józefa Piłsudskiego

20 października uczniowie klas IVa i IVb wzieli udział w warsztatach historycznych, które zostały poprowadzone przez pracownika Muzeum Józefa Piłsudskiego. Tematem zajęć było: „Historyk na tropie”.

Spotkanie z Powstańcem !!!!

4 października uczniowie klas VII, II i III G odbyli spotkanie z Powstańcem Warszawskim panem Januszem Walędzikiem pseudonim „Czarny”.

Wystawa IPN – „Dni Powstania - Warszawa 1944”

W Szkole Podstawowej Niepublicznej nr 74 przy ul. Smoleńskiego 31 od początku października do końca listopada można było oglądać wystawę pod tytułem „Dni Powstania – Warszawa 1944".
Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Żywa lekcja historii - spotkanie z Powstańcem !!!

28 września uczniowie klas Va, Vb, VIa odbyli spotkanie z Powstańcem Warszawskim panem Januszem Walędzikiem pseudonim „Czarny”. W czasie spotkania pan Janusz opowiedział o swoim udziale w Powstaniu Warszawskim oraz jak trafił do obozu pracy.Akcja wyślij Kartkę do Powstańca!

Uczniowie kl. IV-VI oraz gimnazjum wzięli udział w akcji historyczno-patriotycznej „Wyślij Kartkę do Powstańca” – upamiętniając w ten sposób Bohaterów Powstania Warszawskiego.

Wyjazd historyczno-edukacyjny do Poznania

15 września uczniowie klas IV-VI udali się do Poznania – kolebki Państwa Polskiego.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego